ГоловнаЗа кавоюКоли відзначається Трійця 2023 році? Дата, коли проходить Троїцька батьківська субота

Коли відзначається Трійця 2023 році? Дата, коли проходить Троїцька батьківська субота

Православні християни та християни заходіного обряду мають різні дати церковних свят, що пов’язане з використанням Церквою різних календарів – Юліанського та Григоріанського. Тому щороку ми уточуємо, коли настає дата, коли відзначається Трійця 2023 році в православних християн та християн західного обряду (католицизм), Коли Троїцька батьківська поминальна субота?

Коли проходить святкування Святої Трійці в 2023 році?

На п’ятдесятий день після світлого Великодня настає П’ятидесятниця – Свята Трійця. В народі цей день відзначається, як Зелена Неділя.

Згідно церковних канонів, в День Святої Трійці святкується зішестя Святого Духа на апостолів. Ця визначна подія відбулася на 50-й день після Великодня. Тому одна з назв цього свята – П’ятидесятниця.

В той час євреї відзначали своє велике свято П’ятидесятниці на згадку про Синайське законодавство.

Божа Матір і апостоли та інші учні Ісуса Христа знаходилися в одній великій кімнаті в будинку в місті Єрусалимі. О 3 годині дня за єврейським відліком часу (о 9 годині за нашим), у всій будівлі почувся шум з неба, ніби налетів сильний вітер. Цей звук заполонив увесь будинок, де були Божа Матір і послідовники Господа нашого. В цей час на кожного з них опустилися язики полум’я і всі апостоли наповнилися Святим Духом і почали прославляти Бога різними мовами, яких раніше не знали. Так Святий Дух, за обітницею Спасителя, зійшов на апостолів і дав їм здатність і силу проповідувати вчення Ісуса Христа  всім народам. (Діяння 2, 1-11)

Тож, коли відзначаємо Трійцю (Зелену Неділю) у 2023 році?

Історично склалося так, що західні церкви використовували григоріанський календар для розрахунку дати Великодня, а східні православні церкви використовували юліанський календар. Почасти тому дати рідко збігалися. Але не цього разу.

У 2023 році християни східного та західного обряду відзначають День Святої Трійці 4 червня.

Це рідкий випадок, коли дванадесяте свято співпадає у вірян двох обрядів.

Великому світлому дню П’ятидесятниці передує важливий для всіх українців день спомину – Троїцька батьківська поминальна субота. Яка, відповідно, припадає на 3 червня 2023 року.

Батьківські суботи і поминальні дні 2023, дата, текст молитви, тропарі

Зелена неділя: картинки і привітання з днем Святої Трійці

Привітання на Трійцю у прозі і в смс: короткі тексти найкращих побажань

 

Стежити за нами у Facebook

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст