ГоловнаЗа кавоюХрещені батьки: хто може стати хрещеним і хрещеною

Хрещені батьки: хто може стати хрещеним і хрещеною

Після народження дитини, батьки шукають хрещених батьків для свого немовляти. На перший погляд, тут нічого складного немає. Але існують певні правила, які встановлюють – хто може стати хрещеним і хрещеною. Це важливе питання, адже хрещені батьки – це підтримка дитини і її духовне виховання. Саме тому треба правильно і зважено обирати собі кумів, адже це на все життя. У свою чергу, хрещені батьки повинні розуміти всю відповідальність, яка на них покладається після Таїнства хрещення.

Хрещені батьки: хто може стати хрещеним і хрещеною згідно правил і традицій

По канонам православної віри, після народження дитини, потрібно провести обряд Хрещення, щоб захистити малюка. Для цього церковного обряду обираються хрещені батьки – хрещений і хрещена. У народі їх називають кум і кума. Хрещення у ранньому віці пов’язано з тим, що дитина не може відповідати за свої дії, тому саме хрещені батьки беруть цю відповідальність на себе. Церква покладає обов’язок на хрещених виростити дитину чесним християнином.

Хто не може бути хрещеним або хрещеною

  • рідні батьки не можуть хрестити своє немовля;
  • люди, які взяли обітницю зречення мирського життя чи монаший постриг;
  • юний вік являється перепоною, щоб стати хрещеними батьками;
  • віруючі інших конфесій і віросповідань не можуть претендувати на роль хрещених батьків;
  • подружжя не може хрестити одну дитину.

Згідно правил, якщо чоловік і жінка хрестили одну дитину, у майбутньому вони не можуть брати між собою шлюб. Тобто, якщо хрещені батьки хочуть взяти церковний шлюб (вінчання), це для них заборонено, тому що після хрещення однієї дитини між ними встановлюється рідство.

Хто може стати хрещеним і хрещеною

  • православні християни, які прийняли таїнство Хрещення;
  • можуть бути родичі, друзі, знайомі.

Хрещені батьки: які обов’язки у хрещеного і хрещеної

Церква покладає на хрещених батьків обов’язки перед своїм похресником. Саме хрещені повинні направляти свою хрещену дитину на правильний шлях. Вони повинні розповідати про віру і слідкувати за духовним вихованням хрещеника (хрещениці). Особливо це важливо, якщо рідні батьки не сповідують християнської віри чи відносяться до неї дещо легковажно.

Хрещені батьки повинні допомагати своїм похресникам розібратися у значенні церковних свят, богослужінь, дотримання постів тощо. У складні періоди життя хрещені батьки завжди приходять на допомогу.

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст