ГоловнаСад та городПосадка винограду восени: коли і як краще садити саджанці у грунт

Посадка винограду восени: коли і як краще садити саджанці у грунт

Фахівці зазначають, що посадка винограду восени – не надто складно провести, якщо знати кілька важливих правил. Поради досвідчених садівників допоможе зрозуміти, коли і як краще садити саджанці у грунт восени, щоб рослина добре розвивалася і почала плодоносити вже через 3 роки. Осінню посадку винограду проводять з жовтня і до настання морозів. Важливо пам’ятати, що після осінньої посадки, виноград потрібно утеплити, щоб не окріпла рослина не загинула.

Посадка винограду восени саджанцями: коли і як краще садити саджанці у грунт

Як вже зазначалося, осінню посадку винограду проводять з жовтня і до приходу морозів. Самий простий спосіб, який до снаги навіть новачкам – посадка саджанців у ямки.

  1. Спочатку потрібно знайти найбільш відповідне місце для посадки винограду. Ідеальний варіант – це ділянка уздовж південного боку будинку, сараю або гаража. Таким чином буде створена перепона для вітру.
  2. Потім викопується яма у формі квадрата шириною і глибиною 80 см. При цьому треба зробити дві окремі купки з землею: в одну насипати верхній шар грунту (приблизно 1/3 землі з ями), а в другу – решту землі.
  3. Верхній шар грунту ретельно змішуємо з перегноєм, 1 кг золи і 500 г добрива, в складі якого є калій і фосфор. І насипаємо в яму так, щоб від шару землі до країв ями залишалося близько півметра. Добре поливаємо. Якщо земля осіла, треба досипати її до того ж рівня.
  4. Залишаємо підготовлену посадкову яму в такому вигляді на 2 тижні. Це потрібно для того, щоб грунт добре осів. Якщо Ви посадите саджанець у щойно викопану яму, коли земля утрамбується, він виявиться глибше, ніж потрібно.
  5. Перед посадкою треба замочити саджанці у воді на 12-20 годин. Потрібно обрізати пошкоджені і зростаючі корені на верхніх вузлах саджанця.
  6. В яму вбиваємо дерев’яний кілок. Саджаємо туди саджанець винограду, прив’язуємо його до кілочка і засипаємо яму землею, що залишилася з першої купи.
  7. Землю з другої купи змішаємо з піском або дрібним щебенем і теж засипаємо в яму.
  8. Підсипаємо саджанець землею на висоту до  30 см, накриваємо пагон обрізаною пластиковою пляшкою або поліетиленом і добре поливаємо трьома відрами води.

Стежити за нами у Facebook

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст