Дріжджі використовуються не лише для пекарських потреб, але й для підживлення овочів і ягід. Рецепти, як приготувати добриво з дріжджів і в які строки проводити підживлення полуниці за допомогою дріжджового розчину, стануть в нагоді садівникам. Слід пам’ятати, що дріжджовий розчин – це потужне джерело необхідних вітамінів і мікроелементів.
Підживлення полуниці дріжджами: рецепти приготування добрива
Проведення заходів з внесення добрива з дріжджів (розчин), допоможе полуниці отримати всі необхідні речовини:
- вітаміни групи B;
- цитокініни (рослинні гормони);
- тіамін (вітамін B1, аневрин);
- ауксин (мають великий вплив на обмін речовин і як результат – ріст і розвиток рослини).
Завдяки такому підживленню, полуниця також отримає всі необхідні мікро- і макроелементи: мідь, йод, кальцій, фосфор, калій, цинк і залізо, що дасть рослині змогу добре розвиватися і рясно плодоносити. Тому так важливо проводити підживлення полуниці дріжджами.
Для приготування добрива з дріжджів, знадобляться сухі або живі дріжджі, вода, цукор – в залежності від вибраного рецепту.
Рецепти приготування дріжджового розчину
- Щоб приготувати 1 літр такого розчину, необхідно розчини 50 г живих дріжджів у теплій воді. Перед внесенням добрива, отриманий літр дріжджового розчину треба розводити у воді в пропорції 1 до 5. Тобто на підживлення ми отримаємо 5 л готового дріжджового добрива.
- Одну чайну ложку сухих дріжджів треба розчини в 1 літрі води (літня температура, тобто вода, яка постояла хоча 12 годин-добу, а не одразу з криниці). Настоюємо 2 години і після чого суміш розводимо водою у пропорції 1 до 5 і можна проводити підживлення полуниці.
- Живі дріжджі – 100 г треба розвести у 10 літрах теплої води і настоювати протягом доби. Після чого дріжджовий розчин треба використовувати за призначенням.
- Рецепт добрива з дріжджів і трави підходить, якщо є велика ємність. Отже, в бочку на 70 л треба висипати відро подрібненої трави (можна після косіння газону косаркою), додати туди півкіло дріжджі, і стільки ж (500 г) сухого хліба. Цю суміш слід настоювати не менше доби і потім використати як органічне добрива за 2 доби.
- Готуємо дріжджовий розчин з додаванням цукру:
- дріжджі 10 г
- цукор – 2 столові ложки;
- вода – одне відро (10 л)
У воду додаємо дріжджі і цукор, добре розмішуємо і даємо настоятися. Після чого підготовлений дріжджовий розчин треба розвести водою у співвідношенні 1 до 5 і можна проводити підживлення полуниці.
Фахівці вважають, що для підживлення 10 кущиків полуниці, потрібно приготувати 5 літрів натурального добрива. Кореневій системі полуниці отриманих поживних речовин від дріжджового підживлення вистачить приблизно на 2 місяці.
Підживлення полуниці дріжджами: строки проведення внесення добрив з дріжджового розчину
Оптимально, щоб підживлення дріжджами полуниця отримали тричі. Тобто підживлення дріжджовим розчином провожиться в 3 етапи: на етапі закладки бутонів і цвітіння, під час плодоношення і після збору врожаю.
Перше підживлення полуниці дріжджами
Внесення добрива проводиться на початку весни. Після чистки грядок полуниці слід внести під кущик дріжджове добриво – завдяки цьому полуниця швидко піде в ріст і активно буде нарощувати зелену масу. Що, у свою чергу, підготує полуницю до цвітіння. Крім цього, якщо було проведено дріжджове підживлення і під час цвітіння полуниці сталися заморозки, то рослина легше їх перенесе.
Друге підживлення полуниці
Дане внесення добрива відбувається на етапі, коли з’явилися зелені ягоди і під час періоду плодоношення. Таке підживлення пришвидшить процес дозрівання і завдяки отриманим корисним речовинам, збільшиться вага полуничних ягід. Важливо не забувати добре поливати полуницю в період плодоношення. Завдяки поливу і достатній кількості вологи, ягоди будуть більшими і кращими на смак.
Третє підживлення
Це останнє підживлення полуниці дріжджами проводиться після того, як було зібрано врожай ягід. Тобто зібравши урожай, ми готуємо полуницю до зимового відпочинку – прибрати грядки від зайвого листя, бур’яни, розпушити грунт, провести підживлення.
Нагадаємо, що на 10 кущів полуниці потрібно 5 літрів дріжджового розчину.
Фахівці вважають, що за бажанням можна і частіше підживлювати полуницю, але в такому випадку добриво повинно бути слабшим – концентрація дріжджового розчину менша у 2 рази. Але не треба занадто захоплюватися цим підживленням, що не нашкодити ні рослині, ні землі.