ГоловнаСад та городКвіти на могилу: фото і опис

Квіти на могилу: фото і опис

Місця поховання наших предків, дорогих нам людей – це місця світлої пам’яті і скорботи. Тому висаджувати квіти на могилу стає для нас данню уваги до них, та показати наше поважливе ставлення до людей, які покинули цей світ. Фото і опис, рекомендації щодо посадки допоможуть вибрати підходящі квіти на могилу, які прикрасять останній прилисток важливої для Вас людини. Квіти, які ми висаджуємо на могилу на цвинтарі, можуть нести сакральний сенс буття. Також потрібно враховувати, що кладовища відвідуються рідше і тому варто обирати невибагливі рослини.

Квіти на могилу: фото і опис, на що потрібно звернути увагу

Перед тим, як висаджувати рослини на кладовищі, потрібно продумати важливі моменти

  • розподілити рослини у квітнику можна у вигляді як неширокого обрамлення могили, так і створити композицію з ґрунтопокривних рослин;
  • у перший рік після поховання, грунт на могилі буде просідати, тому висаджувати в квітник багаторічні рослини не рекомендується. На цей період краще використати для посадки однорічні квіти.

Також, потрібно враховувати який вид грунту у місцевості, де знаходиться кладовище

Основні види:

  • глинистий;
  • піщаний;
  • чорнозем.

Правильно підібрані квіти і прибрана могила, створюють атмосферу доглянутості і турботи про пам’ять померлого.

Квіти на могилу: Флокс шиловидний фото і опис

Квіти на могилу: фото і опис
Флокс добре виглядає на фоні пам’ятнику з мармуру або граніту

Stachys byzantine або Флокс шиловидний – ця декоративна рослина добре зростає на відкритих ділянках. Флокс – низькоросла, невибаглива рослина, яка квітує навесні. Після цвітіння Флокс шиловидний вкриває килимом ділянку. Він добре приживається і на маленьких, і на більших ділянках. Добре буде виглядати з мармуром і гранітом пам’ятників.

Квіти на могилу: Обрієта (аубрієта) фото і опис

Квіти на могилу: фото і опис
Обрієта – грунтопокривна рослина, підходяща для могили

Обрієта – яскрава і дуже сонцелюбива квітка, яка може рости навіть на кам’янистому ґрунті. Це багаторічна грунтопокривна рослина. Її стебла виростають на 25-35 см в довжину, а їх висота не перевищує 15 см. Пагони розділені на 2 види: вегетативні стеляться по землі, в генеративні, як бічні відростки, піднімаються до гори. В результаті дуже швидко утворюється щільний килим або довгастий кущик.

Квіти на могилу: Хоста фото і опис

Квіти на могилу: фото і опис
Хоста має ніжну білу квітку і насичену зелень листя

Кущ хости може стати центром квітучої композиції за огорожею могили. Він може розростатися на цілий метр у ширину. Висота хости в середньому – 50-80 см, квіти як дзвоники – білі, бузкові або рожеві, піднімаюиться над листям на високих квітконосах і створюють вишукане видовище під час масового цвітіння хости в середині літа.

Квіти на могилу: Лаванда фото і опис

Квіти на могилу: фото і опис
Кущики квітучої лаванди скромно, але вишукано прикрасить могилу.

Лаванда вузьколиста – багатолітня рослина з приємним ароматом і красивим суцвіттям неймовірно ніжного відтінку. Це невибаглива квітка, яка може зимувати під снігом і не замерзнути, добре переносить прямі сонячні промені. Перевагу віддає легкому, посушливому грунту. У дуже посушливий період потребує додаткового поливу, але при помірній погоді коренева система лаванди сама забезпечує вологу.

Квіти на могилу: Ірис фото і опис

Квіти на могилу: фото і опис
Ірис не вимагає багато уваги, тому підходить для посадки на кладовищі

Ірис в деяких народах називають квітами померлих. Це невибаглива рослина з пласким листям і поодинокими квітками блакитного, білого або фіолетового відтінку. Завдяки своїй невибагливості, ірис цвіте все літо, навіть коли недостатньо вологи. Можна висадити поодинокими кущиками, а можна зробити окантовку навколо могили з ірису.

Квіти на могилу: Примула фото і опис

Квіти на могилу: фото і опис
Примула – тендітна рослина, яку можна посадити на могилі

Примула – вино слива квітка, невибаглива до складу грунту, добре росте на затінених ділянках. У період цвітіння примула формує суцвіття різних форм: у вигляді кульки, парасольки або піраміди. Квіти можуть мати безліч відтінків – білі, бордові й інші.

Квіти на могилу: Конвалії фото і опис

Квіти на могилу: фото і опис
Конвалії можна висадити на могилу або навколо надгробку

Конвалії – це ніжні дзвіночки з тонким ароматом. Квіти люблять рости в півтіні або тіні, не вибагливі до ґрунту. Після цвітіння залишається зелене листя, яке теж прикрашає своїм насиченим кольором.

Квіти на могилу: Волошки (незабудки) фото і опис

Квіти на могилу: фото і опис
Ніжна незабудка – підходяща рослина для кладовища

Волошки (незабудки) висаджують на могилу не тільки через їх вигляд, але й через назву – заклик пам’ятати померлих. Приємні і миловидні, волошки (незабудки) сягають у висоту на 10-40 см. Часто їх квіточки мають блакитний або синій відтінок. Вони цвітуть з травня до середини літа.

Додаткова інформація, яка може стати в нагоді при оформленні останнього пристанища померлих

Які квіти посадити на кладовищі

Які рослини можна висаджувати влітку на могилі

Стежити за нами у Facebook

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст