ГоловнаСад та городКоли сіяти озимий буряк за температурними показниками

Існують правила посадки озимих культур, яких треба притримуватися при висаджуванні під зиму. Коли сіяти озимий буряк восени під зиму за температурними показниками – про це розповіли фахівці. Готуючись до посадок, крім порад Місячного посівного календаря, слід звертати увагу і на ці параметри. Також, існують народні прикмети, які вказують, що земля готова прийняти в себе озимі посадки.

Коли сіяти буряк під зиму за температурними показниками

Озима посадка буряка досить вигідна. Але треба точно слідувати агротехнічним правилам. Головне, що вимагає озимий буряк – температура повітря і температура землі. Дуже важливо, щоб для висівання насіння буряку восени, земля була трохи промерзлою. Тому що аграрії, спостерігаючи багато років за озимим буряком, зробили висновки: врожайність посіяного насіння в мерзлу землю на 1-2 кг вища, ніж у ще теплий грунт.

Температура повітря і грунту, оптимальна для озимої посадки буряку

  • температура повітря вдень + 2 … -1 ° C;
  • температура повітря вночі -3 … -4 ° C;
  • температура грунту до -2 … -4 ° C.

Як правило, посів озимих культур починається з жовтня і триває до листопада. Але треба враховувати, якою випала осінь та регіон, де проводяться роботи. Цьогоріч, у 2020 році, осінь дуже тепло. І, ймовірно, посів озимого буряку може тривати ледь не до грудня, а то й довше. Отже, висновок: треба стежити за довгостроковими прогнозами погоди (хоча б на 10 днів). Також, Погода на півдні України і на півночі – суттєво відрізняється. Тож треба враховувати і цей показник.

Коли сіяти озимий буряк за народними прикметами

Як правило, посів озимих культур починається з жовтня і триває до листопада. Але треба враховувати, якою випала осінь та регіон, де провадяться роботи. Цьогоріч, у 2020 році, осінь дуже тепло. І, ймовірно, посів озимого буряку може тривати ледь не до грудня, а то й довше. Отже, висновок: треба стежити за довгостроковими прогнозами погоди (хоча б на 10 днів). Також, погода на півдні України і на півночі – суттєво відрізняється. Тож треба враховувати і цей показник.

Також, вам стануть в нагоді правила посадки буряка під зиму.

Народні прикмети вказують, що озимий буряк сіяти слід тоді, коли закінчився листопад. В народі кажуть: «Буряк в землю кидаємо, коли з вишні останній листочок знімаємо». Отже, сіяти треба після листопаду. Ще один термін – «по черепку», тобто садити в мерзлу землю.

 

Ви не можете копіювати текст