ГоловнаСад та городКоли садити цибулю під зиму і які агротехнічні правила потрібно виконувати

Восени, під зиму, потрібно висаджувати певний перелік рослин, які дадуть урожай вже ранньої весни. Проте, для кожної рослини, існують певні правила озимої посадки. Коли садити цибулю під зиму і які агротехнічні правила потрібно виконувати, розповіли досвідчені городники.

Підготовка грядок для посадки цибулі під зиму та агротехнічні правила, які потрібно виконувати

Для озимої посадки цибулі підійдуть грядки, на яких до цього вирощували помідори, огірки, горох, квасолю, зернові, буряк, гірчицю, рапс або салати. Не рекомендується висаджувати на місце бобів, картоплі, люцерни, червоної конюшини, бо це може призвести до ураження нематодами. А от висаджувати цибулю після цибулі можна лише один раз, бо на третій рік гарного врожаю цієї культури вже не буде.

Грунт для посадки цибулі під зиму потрібно підготувати заздалегідь. Найкращий урожай можна отримати з пухкої плодючої землі. Грядку для цибулі потрібно підживити – після перекопування землі, треба внести 5-6 кг перегною, 10 г калійної солі і 20 г суперфосфату до 1 квадратний метр. Перед самою посадкою треба посипати грунт деревною золою. З розрахунку 10 г на 1 квадратний метр.

Після підживлення ґрунту, потрібно порівняти і ущільнити поверхню. Проводимо борозенки на відстані 20 см одна від одної. Цибулинки треба висаджувати на відстані 5-7 см та обережно присипати землею. Надто сильно заглиблювати цибулини не варто, щоб навесні вони скоріше проросли. Оптимально заглиблення – до 5 см.

Коли садити цибулю під зиму

Озиму цибулю висаджувати потрібно, враховуючи температурні показники та поради місячного посівного календаря. Важливо враховувати, що з моменту посадки і до промерзання ґрунту, цибуля повинна встигнути вкоренитися, але не піти у ріст. Зазвичай для цього потрібно 2-3 тижня.

Температурні показники, оптимальні для посадки цибулі під зиму. Досвідчені городники радять слідкувати за температурою повітря – коли вона понизиться до +5°C… +7°C і буде триматися такою протягом кількох днів, можна садити цибулю під зиму.

Які види цибулі варто садити під зиму

Досвідчені аграрії радять розглянути до посадки наступні види цибулі:

  • цибуля-чорнушка;
  • цибуля-ріпка;
  • цибуля-батун;
  • цибуля шалот.

Ви не можете копіювати текст