Як відомо, озимий часник – той, який висаджується під зиму, він добре переносить холод. Дати, коли садити часник в листопаді 2021 на зиму у сприятливі дні за місячним календарем, підкажуть оптимальні строки посадки. Спираючись на місячний посівний календар городника 2021, не можна забувати і про агротехнічні правила посадки та вибирати той сорт озимого часнику, який найбільше підходить для вашого регіону
Сприятливі дні, коли садити часник в листопаді 2021 на зиму за місячним календарем
В озимого часнику зубки розташовуються в один ряд навколо квіткового стебла – стрілки. Якщо розрізати зубок такого часнику поперек, в середині можна буде чітко побачити зачаток майбутнього стебла. Озимий часник можна розмножувати зубками або повітряними бульбочками, які утворюються на стрілках. Такі бульбочки, якщо планується самостійно розмножувати часник, потрібно виламати влітку після дозрівання. Якщо ж вони не потрібні, стрілки часнику треба просто обламати до визрівання цих бульбочок.
Особливість ярового часнику (висаджується навесні) – він не утворює бульбочок, тому його розмножують тільки зубками.
Місячний календар на листопад 2021 вказує дати, коли найкраще садити озимий часник. Якщо погодні умови сприятливі, можна садити й в інші дні, але підтримка Місяця для рослини буде меншою не можна садити лише в заборонені дні листопада: 3, 4, 5, 19 листопада 2021 року.
Сприятливі дні для посадки озимого часнику в листопаді 2021:
-
6, 7, 8, 9, 12, 13, 14, 17, 18 листопада 2021
Сорти часнику, який підходить для посадки на зиму
Корисні поради, як краще садити часник під зиму
- Садити часник під зиму краще після певних культур. До них відносяться однолітні культури з коротким вегетаційним періодом. В них не повинно бути спільних шкідників і захворювань, щоб через грунт не відбулося зараження: гарбузові, бобові культури.
- Дуже небажано садити часник на зиму після коренеплодів, які сильно виснажують грунт. На грядках, на яких росли часник і цибуля, їх садити можна не раніше, ніж через 3-4 років. Часник добре садити поряд з суницею.
- Грядка під озимий часник повинна «відпочити» принаймні місяць до посадки. Тобто не менш, ніж за місяць, перекопайте грядку, внесіть добрива і залиште її. Якщо це неможливо, можна використовувати рослини – сидерати, які швидко допоможуть відновити склад грунту.
- Місце для посадки часнику на зиму має бути сонячним. Бажано, щоб поруч не було нічого, що буде затіняти грядку – ні парканів, ні будівель. Не слід вибирати ділянку в низині, тому що туди буде стікати вода, а часник не любить застою вологи. Грядку необхідно робити високою.
- Часник краще рости в некислому грунті, багатому корисними елементами.