Як позбутися тлі (попелиця) народними методами: дієві рецепти для обприскування рослин

Попелиця (тля) – це просто біда для багатьох городників і садівників. Для цього шкідника важливі зелені насадження, тому, як тільки тля з’являється на ділянці, необхідно одразу боротися з її нашестям. Як позбутися тлі народними методами підкажуть дієві рецепти для обприскування рослин. Існує досить великий перелік хімічних препаратів для боротьби з цим шкідником, проте, через їх агресивність, вони мають обмеження у часі застосування. У таких випадках на допомогу приходять народні рецепти, які мають більш лагідну дію і не шкодять, або значно менше шкодять рослинам.

Як позбутися тлі (попелиця) народними методами: мило і сода

На багаторічному досвіді доведено, що дуже ефективні рецепти на основі звичайного господарського мила. Завдяки в’язкій консистенції, яку утворює мильний розчин, він огортає тіло шкідника і перешкоджає його диханню.

  • вода – 1 літр;
  • господарське мило – 1/4 звичайного бруска;
  • сода кальцинована – 1 столова ложка.

Мило тремо на тертці, опускаємо у воду. Додаємо соду і все перемішуємо. Отриманий розчин розводимо у відрі води і обприскуємо. Якщо потрібен більш концентрований засіб, то розчиняти концентрат можна у меншій кількості води.

Як позбутися тлі (попелиця) народними методами: зола і мило

Незамінний препарат для кожного городника – зола, не тільки гарний дезінфектор грунту і добриво для рослин, а й потужний препарат у боротьбі зі шкідниками. Для обприскування рослин від тлі готуємо розчин:

  • зола – 300 г (півтори стандартні склянки)
  • господарьске мило – 50 г;
  • вода – 10 л.

Мило натерти на тертці. Золу і терте мило залити 10 літрами окропу і залишити настоюватися на ніч. Вранці отриманий розчин процідити через 3 шари марлі і можна обприскувати рослини.

Як позбутися тлі (попелиця)  народними методами: мило і Доместос

Не всі мабуть знають, що Доместос, яким ми користуємося у побуті, можна також використати і для боротьби з попелицею.

  • мила господарське або дігтярне – 100 г стружки, натертої на тертці;
  • Доместос – 4 краплі;
  • вода – 10 л.

Всі інгредієнти перемішати і розчин готовий до обприскування. Перший раз обробку рослин потрібно проводити до появи листя, вдруге – на початку розпускання бруньок. Цей розчин досить їдкий, тому через 10-15 хвилин після обприскування, розчин потрібно змити водою зі шлангу.

Як позбутися тлі (попелиця) народними методами: рідке мило і нашатирний спирт

Ця суміш легко готується: у 10 л води розчиняємо 2 столові ложки нашатирного спирту і 1 столову ложку рідкого мила. Перемішуємо і обприскуємо. Після цього розчину змивати водою не потрібно.

- Advertisment -

Ви не можете копіювати текст