Всім любителям розкішної півонії в пригоді стануть корисні поради садівників – чим та коли навесні підживлювати півонію. Добрива для цих підживлень легко зробити самостійно за наданими рецептами
Півонія
Чудова окраса будь-якого квітника – півонія, це багаторічна рослина. Надземна частина якої складається з великої кількості кількість стебел з великим листям зазвичай насиченого зеленого кольору та квітками, висотою до 1,5 м.
Стебла трав’янистих півоній щорічно відмирають, а ось у деревовидних півоній – ні. Рослина зимує у вигляді кореневища з бруньками, з яких наступної весни виростають квітконосні пагони. Підземний тип зимівлі квіткових бруньок – головна перевага та відмінна риса трав’янистих півонії. Навіть у непростих умовах північних регіонів вони не вимерзають та не вимагають укриття на зиму.
Чим навесні підживлювати півонію?
Корисні поради садівників коли і чим, яким саме добривом краще підживлювати кущі півоній, можна взяти на озброєння. Завдяки такому підживленню, півонія буде мати гарну зелену масу і чудово квітуватиме.
Перше підживлення півонії
Коли після зими з’являються перші паростки цьогорічних стебел півонії, рослину слід підживити азотом.
Добриво для підживлення азотом:
- на десяти літрове відро води додати та розмішати 40 г сечовини. Таким розчином добре полити кожен кущ.
Друге підживлення
Наступне підживлення спрямоване стимулювати зростання та розвиток рослини. Друге підживлення півонії навесні проводиться з гуматом натрію.
- На відро води (10 л) додаємо 5 г гумату натрію.
Це добриво слід вносити приблизно через два тижні після того, як ви вперше підживлювали кущі півоній.
Третє підживлення півонії навесні
Мета цього підживлення – допомогти рослині, щоб пізніше півонія пишно цвіла. Третє підживлення проводиться приблизно через два тижні після попереднього. Для цього використовується розчин гетероауксину.
Добриво, щоб:
- На десяти літрове відро води додаються 2 пігулки. Цим розчином проливаємо кожен кущ півонії.
Корисні поради садівників, як підсилити стебла півоній
Якщо у вашої півонії ростуть слабкі стебла, які не витримують квітконоси, тоді слід підживити кущі суперфосфатом та калійною сіллю.
Добриво для підживлення півонії:
- треба зробити суміш із суперфосфату та калійної солі в пропорції 1 : 1 (по одній столовій ложці).
Цією сумішшю треба посипати навколо рослини і трохи розпушити грунт.