ГоловнаСад та городСекрети догляду за півоніями

Секрети догляду за півоніями

Півонії – це красива многолітня рослина з декоративними, пахучими квітками. Вона квітує наприкінці весни. Щоб отримати гарний кущ півонії, який буде пишно цвісти, потрібно знати прості секрети догляду за ними.

Секрети догляду за півоніями, як правильно поливати

Півонії не люблять надмірну вологу і свіжу органіку. Якщо весна видаэться дощова, то поливати не потрібно – півонії вистачить вологи і в землі, і в повітрі. Якщо погода буде сухою, кущі півоній необхідно поливати 1 раз на тиждень.

Корінь півоній лосить спецефічний. В основі пагонів знаходяться потовщенні кореневища, які і запасають необхідні поживні речовини. Молоде коріння для збору вологи знаходиться приблизно на 25 см від центра куща, у більш зрілих – на 40 см. Тому поливати кущі півонії потрібно по колу на деякій відстані від центру куща. В середньому на 1 кущ півонії для поливу піде 3-4 відра.

Секрети догляду за півоніями, грунт

Якщо кущ півонії має тонкі стеблини, дрібне листя і квітки, протрібно звернути увагу на землю, в якій він росте. Найкраще саджанці півонії приживаються в суглинних, дренованих і влагоємких грунтах. Глинистий грунт потрібно дренувати. Щоб коріння добре розвивалось і поглинало корисні для рослини речовини, потрібно після поливу розпушувати землю навколо куща. Але робити це потрібно обережно, щоб не пошкодити коріння, чим далі від куща, там глибше проводиться розпушування.

Секрети догляду за півоніями, як проводити підживлення

Внесення поживних речовин потрібно проводити дуже обережно і тільки після поливу чи після дощу. Важливо контролювати підживлення. Наприклад, азот стимулює збільшення кількості паростків – за рахунок зав’язі бутонів.

Коли Ви будете висаджувати нові кущів півоній треба врахувати основні правила: в ями покласти добрива, і в перші два роки додатково підгодовувати півонії не потрібно.

Починаючи з третього року життя куща півоній, треба підгодовувати 4 рази в сезон:

  • перше підживлення – в період червоних паростків на грунті. Склад підживлення: аміачна селітра 1 ст.л. на 10 л води. Все змішати і полити – одне відро на кущ. Потім замульчувати перегноєм;
  •  друге підживлення – при наявності бутонів. Склад: змішати в сухому вигляді аміачну селітру, суперфосфат, калійну сіль, все по ½ ст. ложці. Добре перемішати з грунтом під кущем;
  • третя підживлення  – період цвітіння півоній. Склад як для другого підживлення;
  • четверте підживлення, коли півонії відцвіли. Склад: перемішати ½ ст л. суперфосфату і 1/3 ст.л. калійної солі.
Секрети догляду за півоніями,
Неймовірну радість принесуть квіти півонії

Видалення бутонів півоній

Зав’язь, розвиток та цвітіння бутонів забирає в куща багато сил, а для молодих рослини дуже важливо розвивати кореневу систему. Тому в перший і другий рік після висаджування півонії, бутони буде необхідно видаляти. Для розвитку великих і гарних квіток, потрібно видалити дрібні бокові бутони. Квітки потрібно зрізати при цвітінні, бо пелюстки, які опадають на землю поряд з кущем, можуть спровокувати захворювання куща сірою гниллю.

Секрети догляду за півоніями, омолодження кущів

Щоб Ваша півонія радувала, потрібна раз на 10 років викопувати і ділити кожен кущ. Правильне ділення – наявність на кожному поділеному пагоні 3-4 бруньки. Таку процедуру потрібно проводити в серпні. Потім восени необхідно замульчувати грунт перегноєм або торфом, а навесні – прибрати мульчу, щоб рослина гарно розвивалась.

Розмноження півоній

Півонії розмножують діленням куща, відводками чи кореневими живцями. У дорослої півонії коріння може бути глибоко під землею, іноді в глибину до 3х метрів. На 5 році життя півонія має пік свого росту і віддає всю красоту і аромат, як подяку за догляд.

Півонії можуть рости на одному місці до 100 років.

Стежити за нами у Facebook

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст