ГоловнаСад та городЧим підживити полуницю під час плодоносіння, коли вже є ягоди: рецепти добрив...

Чим підживити полуницю під час плодоносіння, коли вже є ягоди: рецепти добрив і строки внесення

Якщо під час плодоносіння не підживлювати полуницю, то ягоди будуть ставати дрібними і втрачатимуть свої смакові якості. Фахівці поділилися чим підживлювати полуницю, надали рецепти (пропорції) добрив і вказали оптимальні строки внесення їх у грунт.

Підживлення полуниці під час формування ягід

Таке підживлення проводиться наприкінці травня – початку червня, це середні строки. Вони можуть трохи відрізнятися, в залежності від кліматичних умов у регіоні і погоди у конкретний рік. В період формування ягід, полуниця найбільше потребує калію. Звичайно, їй потрібні й інші корисні речовини.

Підживлення деревною золою на етапі формування ягід полуниці

Золу треба вносити між рядками у пропорції на 1 кущ 1 жменю деревної золи.

Або можна приготувати розчин:

Розчини 1 склянку золи в 1 літрі гарячої води. Потім цю суміш треба розвести у 10 літрах води і поливати у пропорції: 1 літр розчину під 1 кущ.

Підживлення монофосфатом калію

Потрібно 1 столову ложку препарату розвести у 10 літрах води. Цієї кількості розчину достатньо для 5 дорослих кущів.

Перед тим, як підживити полуницю фосфатом калію, її треба добре полити.

Чим підживити полуницю під час плодоносіння: рецепти універсальних натуральних добрив

У досить короткий термін плодоносіння полуниці – в середньому 2 тижні, рослина потребує додаткові поживні речовини. Натуральні добрива допоможуть у цьому

Рецепти універсальних натуральних добрив

Коров’як

Універсальним добривом для підживлення вважається розчин коров’яку з водою у пропорції 1:15. Його потрібно готувати заздалегідь, тому що розчин повинен настоюватися 2-3 дні у герметичній ємності. В цей час відбувається невелике бродіння. Отримане добриво з розчину коров’яку вноситься: 1 літр під 1 кущ полуниці.

Кропива

Для рослин корисним буде добриво з кропиви. Відро на 10 літрів подрібненої кропиви треба залити теплою водою до країв і дати настоятися кілька днів. Поливати цим розчином треба з розрахунку 1-1,5 літри під один кущ.

Кропива – це чудове органічне добриво для рослин

Полуницю можна використовувати не тільки для вживання у свіжому вигляді, приготування різного варення і пирогів. Плодоніжку полуниці не треба викидати, тому що її можна використовувати!

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст