ГоловнаПсихологіяЕмпатія, які ознаки і як контролювати свої емоційні відчуття

Емпатія, які ознаки і як контролювати свої емоційні відчуття

Інколи виникають емоції або фізичні відчуття, які настільки сильні і незвичайні, що, здається, що вони вам не належать. Скоріше за все, ви – людина емпат. Що таке емпатія, які ознаки і як контролювати свої емоційні відчуття, розповіли фахівці

Що таке емпатія і які її основні ознаки

Людина, яка може глибоко співчувати, в якої настільки чутливий внутрішній світ до навколишньої енергії, особливо до енергії інших людей, може стати жертвою величезного стресу і внутрішнього конфлікту, не розуміючи, що відбувається. Якщо ви відчуваєте що-небудь з наступного, можливо, ви емпат.

 1. Ви глибоко відчуваєте емоційний біль інших людей.
 2. Фактично, ви глибоко відчуваєте емоції інших, навіть позитивні. Отже, якщо хтось із близьких вам людей радісний, ви радієте. Якщо вони сердяться, ви сумуєте.
 3. Часто ці почуття не мають нічого спільного з тим, що насправді відбувається у вашому реальному світі в даний момент. Тому почуття здаються випадковими і не пов’язаними з тим, що відбувається у вашому житті.
 4. Ви розвиваєте глибокі емпатичні психічні зв’язки з іншими; наприклад, у відносинах емоції вашого партнера поглинають ваші, і здається. Або ви відчуваєте емоції своїх дітей глибше, ніж інші батьки.
 5. Ви можете відчути ніби електричний струм сильних емоцій або просто нервозність, які раптово поглинають вас.
 6. Почуття смутку чи меланхолії може виникнути з нізвідки і заволодіти вами. Це збиває з пантелику, оскільки ви не можете повністю розуміти, що з вами відбувається. Тому ви можете спробувати опанувати цими почуттями, намагаючись зрозуміти, чому ви відчуваєте такі дивні і необгрунтовані емоції.
 7. Можливо, ви не зможете відрізнити почуття і емоції інших від своїх, особливо спочатку.
 8. Ви можете відчувати тривогу або депресію, особливо коли в зв’язку з великим світовою подією багато людей відчувають тривогу, гнів, депресію або страх.
 9. У вас може бути багато незрозумілих випадкових фізичних симптомів.
 10. Ви можете постійно відчувати, що перебуваєте на емоційних американських гірках.
 11. У вас можуть з’явитися симптоми співчуття, коли близька людина хвора. Іншими словами, якщо у когось, кого ви любите, болить живіт, цей біль з’являється і у вас.
 12. Ви можете знати, що хтось хворий або сумує раніше, ніж він сам.

Емпатія, як контролювати свої емоційні відчуття

Для контролю емоцій фахівці радять спробувати застосовувати просту техніку — це візуалізація.

 • Закрийте очі і подумки уявіть собі два перемикача гучності. Назвіть один перемикач «Я» і один перемикач «всі інші».
 • Повністю «вимкніть» перемикач гучності «Я»  вгору. Повністю поверніть перемикач гучності для всіх інших.
 • Скидайте перемикачі так часто, як вам потрібно. Спочатку це може бути кілька раз в день, але з часом перемикачі залишатимуться в положенні «вимкнено» більш тривалі періоди часу. Зробіть це, коли ви збираєтеся потрапити в скупчення людей (наприклад, поїхати в місто, за покупками і тощо). Або, якщо ви відчуваєте, що вас переповнюють емоції, які, як ви підозрюєте, не ваші.

Якщо емпатія притаманна вам, на що вказують основні ознаки, перераховані вище, тоді ви повинні навчитися мінімізувати особисту реакцію на отриману інформацію. Для цього буде потрібно багато практики, але в кінцевому підсумку ви зможете розрізняти, які емоції належать вам, а які — комусь іншому.

Емпати мають надзвичайну силу

Емпат чи ні, допоможе дізнатися тест

Стежити за нами у Facebook

Cтатті пов'язані за темами

error: Контент захищений авторським правом!