В багатьох українців недооцінена перлова крупа. Але це не просто корисна та смачна каша, яка дуже сприятлива особливо для жіночого організму. Для жирної шкіри обличчя просто необхідна маска з перловки, а ще пропонуємо рецепт тоніка та поради косметологів, як правильно зробити компрес з перловки для чутливої шкіри.
Маска з перловки
Чим цікаві ці рецепти по догляду за обличчям з перловки – це тим, що вони дуже прості в приготуванні і не коштують великих грошей. Отже, маска з перловки рекомендована в першу тим, у кого жирна шкіра. Завдяки перловій масці шкіра буде матова та гладенька. Отже,
Як готувати маску з перлової крупи для жирної шкіри
- ячмінне борошно (перебита в кавомолці або в блендері перлова крупа) – 50 гр;
- томатний сік (без солі, натуральний) – 1 столова ложка;
- яєчний білок – 1 шт;
- ефірна олія ромашкова чи сандалу – 1 крапля
Столову ложку можна томатного соку можна вичавити зі свіжих помідорів самостійно. Всі інгредієнти складаємо в одну ємність, додаємо краплю ефірної олійки і потім збиваємо у міксері до однорідної консистенції.
Готову суміш наносимо на чисте обличчя на 15-20 хвилин після чого маску слід змити прохолодною (не холодною!) водою.
Рецепт тоніка для обличчя з перловки – ячмінний тонік
Столову ложку перебитої на кавомолці перлової крупи заливаємо 200 мл окропу. Цю суміш готуємо на середньому вогні протягом 15 хвилин. Потім ячмінний тонік охолоджуємо, проціджуємо через марлю. Наливаємо в чисту скляну пляшечку, додаємо столову ложку звичайної олії (без ароматів!) та ще 4 краплі ефірної олії лаванди. Все добре збовтуємо і можемо протирати лице.
Використовувати ячмінний тонік слід після очищення обличчя, як освіжаючи. Пляшечку з тоніком слід зберігати в холодильнику і перед використанням добре збовтувати.
Як зробити компрес з перловки для чутливої шкіри?
Цей рецепт стане в пригоді, якщо у вас чутлива шкіра, схильна до почервоніння та подразнення. Такий компрес заспокоїть ці процеси.
Потрібно дрібно помолоти 2 столові ложки перловки та заварити її гарячим молоком (молока додаємо так, щоб воно повністю покривало перлове «борошно» і було трошки вище, адже перловка буде розбухати).
Суміші перловки та гарячого молока даємо трохи настоятися та охолонути. В отриманій суміші слід намочити марлю чи іншу натуральну м’яку серветку, після чого покласти на очищене обличчя, притиснувши тканину до обличчя (щоб був повний контакт).
Такий компрес слід тримати 15-20 хвилин, після чого його зняти та вмитися прохолодною водою. Звертаємо увагу, що компрес повинен бути теплим, але не гарячим! Щоб не попікти шкіру. Тобто температура компресу повинна бути комфортною для шкіри обличчя.
Чим корисна перлова крупа?
Дієтологи та косметологи рекомендують обов’язкова мати перлову крупу в своєму раціоні. Особливо вона корисна для жінок – для краси та здоров’я.
Перловка
- в цій крупі містяться незамінні для серцево-судинної системи мінерали;
- в перловці є фосфор, який корисний для зубної емалі та кісток, а також кальцій, калій, залізо;
- перловка містить цінну амінокислоту лізин, яка стимулює вироблення колагену. А всі ми знаємо, що колаген – це наша краса та пружність шкіри;
- перлова каша практично без жирів, тому вона дуже корисна при дієтах чи харчування під час схуднення. Застереження, перловка не рекомендована тим, хто не переносить глютен.
Пропонуємо вашій увазі рецепти масок з рису для різних типів шкіри.