ГоловнаГосподиняКрашанки: натуральні фарбники з куркуми, буряка, каркаде (чай), лушпиння

Крашанки: натуральні фарбники з куркуми, буряка, каркаде (чай), лушпиння

Готуючись до Великодня за традицією ми красимо яйця. Для того, щоб зробити крашанки яскравими і красивими, можна використовувати натуральні фарбники з куркуми, буряка, каркаде (чай), лушпиння. Фарбувати яйця на Пасху можна всією родиною і потім скласти до Великоднього кошика

Крашанки: натуральні фарбники – куркума

Відому і доступну приправу – куркуму, можна використати, щоб зробити крашанки до Великодня. Крашанки з куркуми будуть мати жовте забарвлення

Як пофарбувати яйця на Пасху куркумою

Ставимо варити яйця і у цю воду додаємо куркуму. Також, щоб зміцнити колір, у цю воду слід додати ложку оцту або солі. Щоб крашанки були блискучі, готові крашанки треба протерти марлевою серветкою, змоченою в олії, і залишити підсохнути.

Як покрасити крашанки на Паску натуральним фарбником – буряком

Цей спосіб фарбування яєць буряком до Великодня надасть їм красивого ніжного рожевого кольору. Цей натуральний фарбник зазвичай завжди є у нас на кухні.

Щоб пофарбувати яйця в рожевий колір, буряк ріжемо на дрібні шматочки або натираємо на крупній тертці і кладемо у воду, де ставимо варитися яйця. Щоб закріпити колір, як і в рецепті фарбування з куркумою, додаємо у воду сіль або оцет.

Крашанки: натуральні фарбники з каркаде (чай), щоб красити яйця до Великодня

Червоний чай каркаде також підходить для фарбування яєць. У ємність з водою додаємо заварку каркаде і ложку оцту, проварюємо. Коли відвар готовий, опускаємо в нього яйця і готуємо їх до готовності. Щоб отримати оригінальний колір з «плямками», можна варити яйця разом із заваркою каркаде – якщо чаїнки прилипнуть до яйця, вони і утворять цікавий візерунок.

Як зробити крашанки з цибулиння

Цей варіант фарбування крашанок відомий багатьом. Ми лише нагадаємо, як зробити крашанки в цибулинні. Нагадаємо, що в залежності від виду цибулі, лушпиння якої ми використовуємо, залежить і колір. Також на колір впливає кількість лушпиння при варіння.

Кольори крашанок, зроблених у лушпинні, може бути різним – на білому яйці і на коричневому. Для останнього, щоб отримати більш насичений колір, слід використовувати більшу кількість цибулиння.

Збираємо лушпиння, складаємо у каструлю і варимо яйця.

Щоб крашанки з цибулиння зробити більш оригінальними, можна додати зеленку, використати серветки, нитки, гілочки кропу тощо. Також, можна взяти сире яйце, злегка намочити і обваляти в рисі, зав’язати марлею і так варити. Таким чином отримаємо крашанки з цятками.

Ідеї фарбування яєць – як зробити крашанки на Великдень своїми руками

Великдень: як прикрасити домівку, найкращі рецепти пасок і крашанок, вірші на Пасху

Рецепт паски на Великдень

Паска-краффін – оригінальний рецепт

Рецепт паски з сиром і шоколадом на Великдень

Паска з беконом і сиром або «Неаполітанська паска»

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст