Щоб наші квіти у горщиках радували нас і створювали затишок в домівці, важливо знати, коли поливати кімнатні рослини взимку, а коли влітку та які правильно це робити. Флористи розповіли правила поливу квітів, які легко виконувати. Як результат – наші кімнатні рослини будуть здоровими і квітучими.
Як правильно поливати квіти і якою водою
Полив кімнатних рослин слід проводити вранці або у вечірній час в залежності від того, яка пора року за вікном. Виконання простих правил поливу, які дають флористи, забезпечать вашим квітам правильно зволожену грудку землі, щоб вона не пересихала. Але й щоб вологи не було надмірно багато, в результаті чого може почати гнити коренева система. Отже, коли і як правильно поливати квіти в залежності від сезону.
Важливо дотримуватися температурного режиму води для поливу
Кімнатні рослини досить вибагливі не лише до частоти поливу, а й до температури води. Флористи не рекомендують використовувати воду, набравши її одразу з під-крану. Вода повинна відстоюватися протягом доби, тільки після цього рекомендовано проводити полив.
Яка температура води для поливу кімнатних рослин
Фахівці вважають, що вода для поливу повинна бути приблизно на 5 ° C тепліше, ніж повітря в приміщенні. Це найкомфортніша вода для рослин.
Коли поливати кімнатні рослини взимку
В холодну пору року, починаючи з середини осені, взимку і до середини весни, кімнатні рослини слід поливати вранці. Справа в тому, що в холодну пору року, через опалення приміщення, повітря часто пересушене. Протягом дня волога з поверхні грунту в горщику випаровується і не буде надто вологою надвечір, коли температура повітря хоч і мінімально, але знижується.
Ще один важливий фактор поливу вранці – ви можете контролювати скільки води залишилось у піддоні горщика. Якщо води забагато, ви помітите і зможете прибрати надмірну вологу, що убезпечить квіти від гниття. Тобто, воду, яка вилилася у піддон ви виливаєте і коріння візьме стільки вологи, скільки йому потрібно.
Залишати воду у піддоні можна лише для вологолюбних квітів. Тобто для тих, який потребують постійного зволоження. В такому разі, ви можете не поливати через грунт (поливати горщик), а наповнювати піддон. Тоді рослина сама вбере стільки вологи, скільки їй потрібно. Або ж можна використати комбінований підхід: один раз полив зверху у горщик. Наступного разу полив робиться тільки через наповнення піддону.
Літній полив кімнатних рослин
В теплу пору року флористи рекомендують поливати квіти ввечері. Це допоможе квітам утримувати вологу. Тобто за ніч, коли температура більш прохолодна, квіти зможуть всмоктати більше вологи, поки вона не випарувалась. Завдяки цьому грудка землі в горщику довше буде утримувати вологу і протягом дня.
Крім того, вечірній полив убезпечить кімнатні рослини від можливого опіку листя. Мається на увазі, що під час літнього поливу вранці або вдень, волога може потрапити на листя рослини. Це, у свою чергу, може призвести до опіку листочка.
Головна порада флористів, якщо ви не завжди можете слідкувати за кімнатними рослинами – помірність. Помірність у всьому: у кількості води, частоті поливу і температурі води. Проте, бажано прислухатися до цих простих порад, адже правила поливу кімнатних рослин дуже прості.