[the_ad id="53171"]

Чим підживити кімнатні рослини?

Народні рецепти дають поради, як зробити добрива для кімнатних рослин. З інгредієнтів, які є в домі будь-якої господині, робимо самостійно органічні добрива, які будуть дуже корисні для підживлення квітів. Тому що завдяки такому підживленню, наші кімнатні рослини добре розвиваються, отримуючи всі необхідні поживні речовини.

Підживлення квітів органічним добривом з яйця і деревної золи

Деревна зола – незамінний помічник для квітникарів і городників, тому що містить багато необхідних мікроелементів і поживних речовин. Крім того, деревна зола ще знезаражує ґрунт і являється профілактичним засобом від багатьох шкідників.

Деревна зола

Для кімнатних квітів добриво з деревної золи готують в пропорції:

  • 3 столові ложки золи без верху на 1 літр води.

Настій потрібно протримати тиждень, струшуючи ємність кожен день – це допоможе часточкам золи розчинитися рівномірно. Підживлення розчином проводиться раз на місяць-півтора.

Деревну золу можна вносити і як сухе добриво, наприклад, під час пересадки кімнатних рослин. Або ж, коли пересаджуємо сіянці садових квітів в грунт. В саду просто посипаємо нею землю, перемішуючи з верхнім шаром.

Під час весняної пересадки кімнатних рослин слід підживити грунт одразу. Для цього у землю для пересадки на 1 кг додаємо 2 столові ложки деревної холи, ретельно перемішуємо, щоб вона добре розподілилися. Після чого можна пересаджувати квіти, поливати. Особливо сприятливо таке підживлення для фуксії, герані, цикламени.

Яєчна шкарлупа

Це всім відоме джерело кальцію. Не всі знають, але у даному випадку кальцій знаходиться у формі, яка погано засвоюється. Тому фахівці рекомендують готувати настоянку-добриво на теплій воді (трохи тепліше кімнатної температури) у пропорції 1 : 5.

Підживлення кімнатних рослин цим розчином проводиться раз на місяць.

Не всі рослини добре сприяють кальцій. Тому настоянку модна замінити варіантом – зробити дренаж з великих шматочків яєчної шкарлупи.

Добриво з фруктів і овочів для підживлення кімнатних рослин готуємо самостійно

Не треба поспішати викидати відходи – бананову шкірку і цибулиння.ю Алдже з них виходжить чудове органічне добриво для підживлення квітів у нашому зимовому саду.

Бананова «вода»

У банані міститься велика кількість калію. Підживлення калієм дуже корисне для квітучих рослин і тих, що плодоносять. В бананах міститься гормон росту, який дуже позитивно впливає на розвиток рослини під час раннього періоду вегетації.

Настоянка з банану: на 1 л води дрібнимо шкурку від одного банану. Вода повинна бути трохи теплішою за кімнатну. Залишаємо настоюватися на добу і наступного дня можна поливати розчином кімнатні рослини.

Цибулиння

Добриво з цибулиння не лише підживлює, але й запобігає хворобам кімнатних рослин. Ці рослинні відходи надзвичайно багаті на важливі мікроелементи. Використання цибулиння попереджає розвиток грибкових захворювань.

Добриво готують з жмені лушпиння і літра окропу. Кращий спосіб застосування – позакореневе підживлення кожні 2 тижні.

Корисні поради для догляду за кімнатними рослинами

Підживлення квітів тим, що є вдома

Коли і як правильно поливати квіти в різні пори року

Які квіти цвітуть восени і взимку

- Advertisment -

Ви не можете копіювати текст