В холодну пору року наші кімнатні рослини потребують особливого догляду. Як проводити догляд за кімнатними рослинами взимку: яка температура повітря оптимальна, яке повинно бути освітлення, який правильний полив – розповідають фахівці.
Догляд за кімнатними рослинами взимку: температура, освітлення та комфортні умови
Взимку кімнатні рослини в більшості впадають в сплячку. Звичайно ж не всі, але слід зважати, що змінюється режим догляду через скорочення світлового дня. Дуже важливо правильно обрати місце для ваших улюблених вазонів, адже через роботу радіаторів опалення, змінюється температура повітря в кімнаті, вологість та свіжість.
Різниця температур
Виставлені вазони на підвіконні, особливо, якщо це південна сторона, отримують достатню кількість світла. Проте не можна забувати про гарячі батареї під підвіконням. І разом з тим, від віконної шибки йде холод, як ще й може задувати й з щілин віконних рам. І це створює для рослини великий контраст температур – знизу від батареї йде гаряче повітря, а збоку від шибки листочки потрапляють під вплив холодного повітря.
Що допоможе в такій ситуації:
Слід заклеїти вікна або ж перевірити ущільнювачі, якщо це пластикові вікна. Слід зволожувати рослини. Наприклад, періодично обприскувати листя- важливо! Слідкувати, щоб від шибки не йшло холодне повітря! Також можна поставити ємності з водичкою біля горщиків. Від тепла батерей вода буде випаровуватися, створюючи більш вологу атмосферу біля квіткових горщиків.
Як правильно поставити кімнатні рослини на підвіконні
Щоб наші квіти нормально почувалися, треба прослідкувати, щоб листя рослин не торкалося самої шибки (скла). Треба намагатися поставити горщики так, щоб між ними була хай і невеличка, але відстань. Дуже небажано, щоб рослини торкалися одна одної.
Якщо кімнатні рослини в пластикових ємностях, то вони тепліше за керамічні. Щоб в глиняних горщиках грунт тримав прийнятну температуру, можна на період похолодання загорнути їх в теплі серветки (рушники, старі светри тощо).
Корисні поради по догляду за кімнатними рослинами в холодну пору року
Вище ми вже розповіли про догляд за квітами, горщики з якими стоять на підвіконні.
- Додамо, що при сильних похолоданнях, варто додатково утеплити вікна. Наприклад, на вікно можна нанести звичайну харчову плівку – це буде утворювати мікро бар’єр для проходження холодного повітря. На саме підвіконня можна постелити ковдру, яку зовнішнім краєм буде притискатися до шибки, зменшуючи потік холодного повітря.
- Теплолюбиві квіти, такі як, наприклад, орхідеї, калатеї, шеффлера, кавове дерево, не варто ставити на підвіконня. Для них слід підібрати інше місце, ближче до центру квартири, щоб вони не відчували перепаду температур. Наприклад, можна поставити на столі, який знаходиться навпроти вікна в кімнаті (на відстані від вікна). Інакше ці квіти можуть захворіти.
- Якщо кімнатні рослини будуть в’янути, необхідно їх утеплити. Вище ми вже розповідали, що можна загорнути горщики в старі шалики тощо. Крім того, сам горщик можна встановити на пінопласт або на картонку. Особливо це стосується кімнатних рослин, горщики з якими встановлено на підлозі або близько до неї.
Коли поливати кімнатні рослини взимку, а коли влітку та які правила поливу