Кімнатні рослини, які люблять тінь

Часто господині вирощують квіти, які віддають перевагу світлу. І тому всі вони виставляються на вікнах, що виходять на схід та південь. Але у квартирі чимало затінених місць, де можна було б поставити гарні рослини. Тому рекомендації, які кімнатні рослини люблять тінь, допоможуть створити затишок і при цьому будуть добре рости і розвиватися

Кімнатні рослини, які люблять тінь: нефролепіс (папороть)

Кімнатні рослини, які люблять тінь
Нефролепіс або кімнатна папороть

Наукова назва кімнатної папороті – нефролепіс. У природних умовах папороть живе у тіні великих дерев. Тому і кімнатний різновид цієї рослини не потребує яскравого сонячного світла. Нефролепіс потребує вологи, тому не варто ставити горщик з ним біля радіаторів опалення. Ніжні, пагони стануть справжньою окрасою інтер’єру.

Кімнатні рослини, які люблять тінь: клівія

Кімнатні рослини, які люблять тінь
Красуня клівія прикрасить собою будь-який вінтер’єр

Одна з найпопулярніших кімнатних рослин, яка добре переносить тінь – клівія. Насправді, існує досить мало кімнатних квітів, які цвітуть. Клівія – одна з них. Вона має довге, тонке темно-зелене листя. Насичений відтінок якого гарно оздобить і освіжить інтер’єр кімнати.

Клівія не переносить яскраве сонце, ідеально для неї – розсіяне світло. Це невибаглива культура, яка потребує поливу тільки після підсихання верхнього шару грунту. Раз на тиждень листя можна протерти вологою серветко. Підживлення достатньо проводити раз на рік після зимування.

Цвітуча клівія дуже гарно виглядає, але цвітіння буває лише раз на рік. Спочатку рослина викидає довгий пагін, на якому потім формуються суцвіття дзвіночків у вигляді кулі жовтого, помаранчевого або червоного відтінків.

Кімнатні рослини, які люблять тінь: аспідистра

Кімнатні рослини, які люблять тінь
Темно-зелене листя аспідистри вишукано виглядає в інтер’єрі

Широке темно-зелене листя аспідістри буде оживляти інтер’єр квартири. Вона цінується за невибагливість. Аспідистра не боїться нерегулярного поливу, пересушеного повітря і недостатнього освітлення. Однак прямі сонячні промені здатні нанести шкоду. Від них на листя з’являються коричневі плями, як наслідок сонячних опіків. Тому горщик з аспідистрою треба ставити подалі від вікна.

Кімнатні рослини, які люблять тінь: аукуба

Кімнатні рослини, які люблять тінь
Аукуба добре розвивається і при гарному освітленні, і у тіні

Ця кімнатна рослина має листя ніби пластини темно-зеленого кольору з жовтими плямами. В народі аукубу іноді називають «ковбасним деревом». Аукуба добре розвивається і при гарному освітленні, і у тіні. Проте флористи зазначають, що при недостатньому освітленні, листя може втратити свій оригінальний візерунок. Тому цю рослину варто ставити не на підвіконня, а на підставку, куди періодично потрапляють сонячні промені.

Незвичайні кімнатні рослини

Кімнатні рослини, які варто мати у кожній домівці

Квіти, яким добре жити на кухні

- Advertisment -

Ви не можете копіювати текст