ГоловнаГосподиняЯк правильно вибрати спілу та смачну хурму

Як правильно вибрати спілу та смачну хурму

Поради, як правильно вибрати спілу та смачну хурму, можуть стати в пригоді. Вибираючи цей смачний фрукт, слід зважати це корольок чи шарон, адже від цього залежать їх смакові особливості.

Корисні властивості хурми

Початком сезону для активного продажу хурми вважається листопад. І протягом всієї холодної пори року, українці мають можливість ласувати цим смачним і корисним фруктом, який до нас експортується.

У хурмі міститься велика кількість калію, завдяки якому забезпечується регуляція водного балансу в організмі та нормалізується робота серця.

Хурма містить у собі вітамін А, котрий вважається профілактичним засобом онкологічних захворювань, а завдяки вітаміну Р зменшується крихкість та жорсткість судин. У даній ягоді вітамін С складає 53%.

Хурма у великій кількості містить пектин, який виводить із організму шкідливі речовини: холестерин, пестициди тощо.

Хурму можна вживати у свіжому вигляді, готувати з неї джеми, варення, десерти, додавати до соусів та випічки, також можна зробити сухофрукти.

Види хурми і як правильно вибирати спілі і смачні плоди

Українці добре знають два види хурми: корольок та шарон.

Корольок

Корольок постачається з Азербайджану, Грузії. Хурму сорту «шарон» привозять з Ізраїлю, Іспанії, Туреччини, Македонії. Кліматичні умови у цих країнах відрізняються, тому плоди хурми також відрізняються за зовнішнім виглядом та смаковими якостями.

Корольок зазвичай невеликого розміру, округлої форми і коричневого кольору, коли плід вже стиглий. Корольок має терпкуватий присмак, але стиглий плід не буде надто жорстко діяти на смакові рецептори, адже, коли «зводить зуби від терпкості» – це ознака незрілості плоду.

Шарон

Шарон буде овально-серцевидної форми, більший за розміром, яскраво-оранжевого кольору в стиглому вигляді. Незрілість плоду можна визначити по більш світлому відтінку. Ступінь дозрівання можна визначити за підсохлим хвостиком плоду. При цьому його шкірка буде тверда, а м’якоть трошки рідкувата і дуже м’яка.

Як правильно вибрати спілу та смачну хурму і як її зберігати

Зберігати хурму можна протягом декількох тижнів у холодильнику на нижній поличці. Недозрілу хурму можна покласти у поліетиленовий пакет разом з переспілим яблуком, це дасть змогу достигнути хурмі всього за декілька днів.

Стежити за нами у Facebook

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст