ГоловнаГосподиняЯк позбутися плям на кухонних рушниках

Як позбутися плям на кухонних рушниках

Чисті та свіжі кухонні рушники не тільки гігієнічна необхідність, але й зробить нашу кухню більш затишною і привабливою. Як позбутися плям на кухонних рушниках в залежності від забруднення, допоможуть прості поради.

Як позбутися плям на кухонних рушниках від жиру, кави, чаю, томатів, вина

Щоб позбутися кавових, жирних та винних плям на кухонних рушниках, їх потрібно попередньо замочити у розчинах.

Розчин для виведення плям з сіллю:

готуємо сольовий розчин – на 1 літр холодної води – 1 столова ложка солі. Замочуємо кухонний рушник мінімум на 1 годину, максимум – на ніч.

Розчин для виведення плям з господарським милом:

Для приготування цього розчину потрібно брати господарське мило не менше 72%. Добре намилюємо рушник чи брудну серветку, потім кладемо у целофановий пакет, зав’язуємо і залишаємо так на добу. Потім полощемо і перемо, як звичайно.

Розчин для виведення плям з нашатирем:

Робимо розчин нашатирю з водою і на час замочуємо рушники.

Після замочування рушників і серветок у будь-якому розчині, перемо їх в пральній машині або вручну, як робимо це зазвичай.

Як позбутися плям на кухонних рушниках: прибираємо сильне забруднення

Для того, щоб прибрати сильні забруднення, можна скористатися рецептом наших мам і бабусь робимо розчин прального порошку, порошок для виведення плям (або відбілювач), сода і рослинна олія. Також вам знадобиться ємність об’ємом 10 л (відро, каструля).

Закип’ятити в ємності 5-7 л води, вимкніть вогонь і додайте в неї по 20-30 мг кожного вищевказаного інгредієнта. Добре все перемішайте, викладіть в воду рушники і знову перемішайте. Коли вода в ємності повністю охолоне, прополощіть, потім потрібно випрати текстиль в пральній машині.

Як позбутися плям на кухонних рушниках: надаємо свіжості

Якщо плями на кухонних серветках не сильно в’їлися в тканину, надати їм колишню привабливість можна за допомогою цих порад:

  • з содою: додайте в відсік для порошку 4-5 ст.л. харчової соди, виберіть режим «хлопок», температуру 95 градусів і запускайте процес прання;
  • із засобом для миття посуду: в той же відсік для порошку налийте невелику кількість засобу і періть рушники спочатку в режимі «попереднє прання», а потім в режимі «хлопок» з температурою 95 градусів.

Можна також використовувати замочування рушників в гарячому розчині порошку з содою (на ніч) або в сильно концентрованому розчині води із засобом для миття посуду (до півгодини).

Як позбутися плям на кухонних рушниках: повертаємо білосніжний вигляд

Повернути білизну кухонним рушникам, серветкам і білим скатертинам, можна за допомогою замочування в густому розчині гірчичного порошку (на 6-8 годин), слабо рожевому розчині окропу, прального порошку (200 г) і марганцю (до повного охолодження води) або в гарячій воді з додаванням 2 ст. л. борної кислоти (на пару годин). Після замочування потрібно прати рушники вручну або в машинці.

Зробити свої рушники знову чистими, красивими і свіжими не так складно. А щоб не доводити текстиль до «складного» стану, частіше міняйте його, вчасно періть і використовуйте тільки за призначенням.

Освіживши рушники на нашій кухні, можна також повернути фіранкам і шторам свіжий і привабливий вигляд.

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст