У кожної пори року є свої особливості. І для кожного місяця характерні овочі, які найкраще вживати саме у цей період. Сезонні продукти листопада можуть бути з Вашого городу, чи придбані у магазинах. Їх перелік складають дієтологи та спеціалісти з правильного харчування, враховуючи сезонність цих продуктів та потреби людського організму у тих чи інших вітамінах та мінералах. Надий переілк включає лише частину з листопадових сезонних продуктів. Ви можете дізнатися про їх властивості та можливості використання для пригодовування смачних та корисних страв.
Сезонні продукти листопада: овочі
Капуста брюссельська
Цей овоч з’явився в середині 19 сторіччя, але на той час широкого вжитку брюссельска капуста не отримала. Це сталося уже у наступному сторіччі. Зараз брюссельска капуста дуже популярна. Регулярне вживання цього овочу принесе користь при анемії та атеросклерозі. Боюссельска капуста – досить універсальний продукт. Її можна вживати сирою, запеченою, відвареною, додавати у салати, супи тощо.
Пастернак
Цей пряний овоч містить у собі велику кількість ефірних масел, які позитивно впливають на виділення шлункового соку та ферментів. Також він стимулює розчинення каменів у нирках. В кулінарії пастернак використовують, щоб надати стравам незвичайний присмак та аромат.
Патисон
Патисон належить до низькокалорійних продуктів. Цей овоч помаранчевого кольору виводить холестерин. Дуже смачній патисони у вигляді консервованої ікри.
Гарбуз
Неможливо переоцінити цей такий розповсюджений овоч, його корисні властивості та чудовий смак. У гарбузі є залізо, у м’якоті та насінні – вітаміни А і К, які уповільнюють процес старіння організму, а калій – зміцнює стінки судин.
З гарбуза можна готувати багато страв – як десертів, так і гарнірів.
Рецепт запеченого гарбуза з куркою
Низькокалорійна запіканка з гарбуза і сиру
Десерт з гарбуза, який готується всього кілька хвилин
Неймовірно смачні і корисні цукати з гарбуза
Сезонні продукти листопада: фрукти та ягоди
Інжир
В інжирі знаходиться багато калію, який знижує ризик захворювань серця та судин. Також у інжирі міститься багато заліза, яке вкрай необхідне при лікуванні анемії. В кулінарії інжир використовується не лише у пригодовування десертів (морозиво, муси), а я й у салатах та закусках. Інжир чудово доповнює рибу та м’ясо.
Гранат
У зернятах гранату знаходиться велика кількість вітаміні, а у кісточках плоду – клітковини, які позитивно впливають н роботу стравоходу. Окрім цього, плоди гранату мають антисептичні та дезінфікуючі властивості. Грант можна використовувати для оздоблення та приготування десертів, салатів, джемів та соусів. З нього можна виробляти наливки та сиропи.
Айва
Цей продукт входить до складу багатьох страв, додаючи їм вишуканого смаку. Із айви модна приготувати варення, желе, цукати та мармелад.
Хурма
Хурму можна назвати лідером серед продуктів і профілактиці атеросклерозу. Регулярне вживання плодів хурми позитивно позначається на працездатності. У склад хурми входять дубильні речовини, які мають протипухлинну дію. Із м’якоті плодів хурми виходять цікаві та незвичні гарніри та салати. Але найчастіше хурму використовують у приготуванні десертів: муси, желе, пудинги, мармелад, джеми та варення.
Важливо правильно вибирати цей фрукт, щоб він смакував і був придатним до вживання. У цьому допоможуть прості поради.