ГоловнаГосподиняЇстівні квіти: братки, троянда, цукіні, настурція, лілейник

Їстівні квіти: братки, троянда, цукіні, настурція, лілейник

Їстівні квіти ще не здобули широкої популярності в Україні, але цей тренд вже з’явився на теренах нашої держави. 5 найсмачніших квітів для вживання: братки, троянда, цукіні, настурція, лілейник, ми вирощуємо вдома або на присадибній ділянці. Вживання окремих пелюсток і цілих бутонів представляється нам швидше чимось дивним і екзотичним. Проте їстівні квіти можна вживати у вигляді зацукрованих квітів чи їх окремі пелюстки. Це може бути доповнення до страви чи самостійних окремий десерт (страва).Тепер наші клумби не лише будуть милувати око, а й допоможуть урізноманітнити наші страви.

Братки (Анютині глазки) – їстівні квіти ще з вікторіанських часів

Братки використовують у печиві
Братки можна зацукрувати або використовувати для печива

 

  1. Ці квітки в вікторіанську епоху було прийнято вживати як зацукрований десерт. І в наш час зацукровані братки використовують в кулінарії для прикрашання солодощів і напоїв.
  2. Для вживання братки збирають у травні-червні підчас цвітіння, слід зривати повністю суцвіття.
  3. Перед приготуванням братки слід залити холодною водою на 20-30 хвилин і потім просушити.
  4. Братки світлого забарвлення зазвичай використовують як їстівні у приготуванні десертів, салату, йогурту. Їстівні квіти братків більш насиченого темного кольору, зазвичай йдуть в оцет, для ароматизації цукру.

Троянда вже багатьма використовується для вживання і приготування смачних страв

Їстівні квіти троянди
Троянда, крім краси, дарує нам багато смачних і корисних страв

Багато хто з нас пам’ятає з дитинства, а може й готував сам – варення з пелюсток троянди. Це вже класичний десерт з цих  квітів.
з пелюсток троянд готують досить багато страв:

  • варення;
  • сироп;
  • соус;
  • вино;
  • настоянки.

Пелюстки троянди можна використовувати для маринування м’яса.

Фахівці рекомендують для вживання використовувати троянди червоного і рожевого відтінку. Тобто ті троянди, які мають найсильніший аромат, наприклад чайні сорти троянди або ефірно масляні.

Щоб страва не віддавала гіркотою, їстівні квіти троянди треба підготувати. А саме перед приготування слід видалити білу частину пелюсток.

Не можна для вживання використовувати магазинні троянди. Їстівні квіти повинні вирощуватися без застосування отрутохімікатів.

Їстівні квіти цукіні використовуються у багатьох рецептурах

Їстівні квіти цукіні
В цукіні можна їсти не лише плоди, але й квіти

В європейській кухні квіти цукіні (гарбузових) підсмажують, відварюють, додають у салати, цукрують і консервують. Наприклад, за італійським рецептом квіти цукіні можна фарширувати сиром мацарела, потім запанірувати у борошні і яйцях і підсмажити на оливковій олії. Виходить смачна і легка квіткова страва.

Їстівні квіти кабачків і гарбузів, для вживання слід зрізати, коли вони починають квітувати. Це важливо робити на початковому етапі цвітіння, тому що потім квітка стає жорсткою і гіркуватою.

Що потрібно зробити перед використанням квіток гарбузових (цукіні)

  • слід видалити стебло (якщо є), зелені листочки і товкач;
  • щоб позбутися гіркоти, ці квіти треба замочити у холодній воді на 15 хвилин.

Настурції, які вирощуємо на присадибній ділянці, підходять для вживання

Настурції, які вирощуємо на присадибній ділянці, підходять для вживання
Роли з настурції

Не всі знають, що така популярна для прикрашання присадибної ділянки настурція, підходить для вживання у їжу. Настурцію ще називають капуцином або індійським салатом. Ця квітка має солодкуватий ніжний аромат і пряний пікантний смак. Тому більше за все кухарі використовують ці їстівні квіти настурції у приготуванні основних страв. Але не тільки.

Настурцію використовують для приготуванні перших страв, салатів, рагу, гарнірів, закусок, бутербродів і маринадів.

Для маринаду використовують насіння настурції у висушеному вигляді, які можуть конкурувати з чорним перцем.

Свіжий салат з квітами настурції прийнято заправляти лимонним соком, бальзамічним оцтом і рослинною олією, наприклад, з виноградних кісточок. Такі салати легкі, освіжаючі і смачні.

Їстівні квіти для вживання у стравах – лілейники

Їстівні квіти: братки, троянда, цукіні, настурція, лілейник
Квіти лілейників у клярі

Лілейник налічує багато сортів, які відрізняються формою квітки, її кольором. Для вживання у стравах вже багато століть використовуються практично всі частини цієї рослини. Наприклад, молоде листя лілейнику доповнює салат із зелені.

Бульби лілейника, які викопані навесні чи пізньою осінню, мають приємний смак. Ці бульби можна вживати як сирими, так і тушкувати або варити.

Зелені бутони квіток лілейників можна солити, як огірки. А відкриті бутони використовуються у різних стравах.

Така цікава інформація про використання всім відомих квіток у стравах допоможе розширити наші знання з кулінарії і отримати нові смакові задоволення.

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст