ГоловнаАрхівПрощена неділя 2024 напередодні Великого Посту: коли і як підготуватися і в...

Прощена неділя закінчує масляний тиждень і завжди відзначається напередодні початку Великого посту. Як правильно підготуватися? В кого і як просити пробачення, щоб прощена неділя 2024 по-справжньому стала очищенням і переходом у Великий Піст? Прощена неділя важлива, щоб очиститися до настанням Великодня

Як підготуватися до прощеної неділі 2024, яка настає напередодні Великого Посту та в кого і як просити пробачення

Цьогоріч прощена неділя проходить 17 березня 2024 року. Такий день дуже важливий й до нього потрібно готуватися заздалегідь.

Всі знають, що у Прощену неділю треба прощати людей. Але не всі знають, що готуватися до цього дня треба раніше.

Протягом масного тижня відбуваються гуляння і проводи зими. Але під час народних свят не можна забувати й про правила духовні. Отже, до настання Прощеної неділі потрібно згадати свої гріхи, образи, які ми нанесли нашим близьким і рідним. Треба подумати про погані вчинки, які ми зробили. Потрібно обов’язково згадати, коли і з ким ми поступили погано, щоб в неділю 17 березня попросити за це вибачення.

Не можна просто сказати «пробач мені». Пробачення завжди просять за щось конкретне. Тому треба подумати і заздалегідь записати все, за що ви просите вибачення у Прощену неділю.

Прощена неділя закликає дарувати прощення тим, хто наніс вам образу. Багато людей вважають, що в цей день потрібно лише просити вибачення. Але не менш, а іноді – і більше важливо, дарувати прощення тому, хто вчинив з вами недобре. Це дуже складний духовний крок, але він очищає душу.

До Прощеної неділі треба згадати про те, що поганого вам зробила та чи інша людина. 17 березня потрібно прочитати свої замітки та постаратися щиро пробачити всім тим, хто потрапив в цей список.

Найголовніше – не говорити людині про це. Вибачте її в душі, відпустивши її гріх. Священнослужителі  відзначають, що Божого прощення гідні лише ті, хто вміють прощати близьких.

Прощена неділя 2024 напередодні Великого Посту: акт прощення себе

Не менш важливим, ніж просити вибачення і прощати якусь людину, яка завдала вам шкоди, являється прощення себе. Дуже часто люди бувають до себе занадто вимогливими і не пробачають помилок.

Простити себе

Акт покаяння перед Господом допоможе простити себе. Іноді людину пригнічують власні вчинки або думки, які вона вважає грішними. І дуже важливо не тільки просити пробачення в оточуючих, не тільки вибачати тих, хто нашкодив Вам. Важливо простити і себе, щиро, у серці. І тоді з чистою душею просити пробачення у Господа.

Покаяння перед Господом

Буває, що деякі гріхи дуже важкі і простити їх може тільки Господь. Тому треба піти у церкву і щиро покаятися перед Господом, щоб звільнити душу від гріхів і поганих думок.

Молитва до Господа у Прощену неділю 17 березня 2024 року

У день Прощення – у  неділю 17 березня, треба помолитися Богу, щиро промовляючи слова:

«Господи Боже, виведи наші душі з єгипетського гріховного полону, введи нас до очистительної пустелі спасительного посту, керуй нами вогненним стовпом Твоєї Божественної правди і невимовного милосердя, живи нас манною Твоєї Божественної Євхаристії і введи нас до Ханаану чистоти і святості». Амінь.

Напередодні в суботу і в Прощену неділю варто сходити в церкву на службу. Проповідь священника, молитви і можливість подумати у храмі, додає людині сил, щоб вибачитися і простити.

Ви не можете копіювати текст