ГоловнаАрхівПоминальні батьківські суботи у 2021 році: точні дати, молитви, що можна робити

Поминальні батьківські суботи у 2021 році: точні дати, молитви, що можна робити

Кожного року за церковними правилами відводяться спеціальні дні – поминальні батьківські суботи, коли прийнято поминати померлих. Щоб віддати шану тим, хто пішов від нас в інший світ, варто знати, коли будуть Поминальні батьківські суботи у 2021 році, їх точні дати, які молитви треба читати і що можна робити, а чого уникати, описано в даній статі.

Поминальні батьківські суботи у 2021 році: точні дати

Дати батьківських субот перехідні, тобто в кожному році різні – крім однієї. Тому важливо заздалегідь знати, якого числа батьківські суботи в 2021 році, щоб жодної не пропустити.

Вселенська поминальна субота – 6 березня

Субота 2-го тижня Великого посту – 27 березня

Субота 3-го тижня Великого посту – 3 квітня

Субота 4-го тижня Великого посту – 10 квітня

Радоница або Проводи (вівторок другого тижня після Великодня) – 11 травня

Троїцька поминальна субота – 19 червня,

Дмитрівська поминальна субота – 6 листопада.

У церкві поминанню покійних приділяють особливу увагу, і в такі дні священнослужителі правлять заупокійні служби. На них проговорюють імена тих, кого бажають пом’янути парафіяни, подаючи спеціальні записки безпосередньо перед службою.

Поминальні батьківські суботи у 2021 році: що можна робити і як правильно поминати

Найголовніше, чого потребує померла людина, — щира молитва його близьких. Пам’ять про померлу людину і молитви допоможуть безсмертній душі знайти спокій.

6 березня Вселенська поминальна субота

М’ясопусна Вселенська поминальна субота проходить 6 березня. Через тиждень після цієї дати починається Великий піст.

Прийнято поминати всіх померлих віруючих.

27 березня друга батьківська субота

Цей поминальний день відбувається під час Великого посту. В цей день варто робити:

  • молитися за померлих батьків і близьких;
  • у церкві ставити свічки за їх упокій;
  • замовляти панахиди;
  • робити добрі справи в пам’ять про покійних. Частіше за все – це роздача милостині за відпущення гріхів. Священники також вітають допомогу нужденним на волонтерських засадах.

3 квітня – третя батьківська субота

Цей поминальний день також проходить в період Великого посту. Справи, які варто робити 3 квітня такі ж, як і батьківську суботу 27 березня.

10 квітня – батьківська суботи 4-ї седмиці Великого посту

Замовлені в цей день заупокійна літургія і панахида завершують цикл поминальних богослужінь Великого посту.

11 травня – Радоница або Проводи

Цей поминальний день – перший після Великодня і вона символізує день радості про Воскресіння Христове. Радониця випадає на вівторок, а не на суботу, як інші поминальні дні. У церквах правлять поминальні служби, проходять панахиди.

У цей день прийнято поминати рідних людей на кладовищі і молитвою в храмі. Можна замовити відслужити на кладовищі літію (коротке заупокійне богослужіння).

На Проводи прийнято ходити на кладовище, прибирати і упорядковувати могили.

Що не варто робити на Проводи

Церква застерігає віруючих від пияцтва і об’їдання на кладовищі. Не можна галасувати, кричати і гучно сміятися. Щоб не шкодити довкіллю, служителі церкви закликають не приносити штучні квіти на могили, а краще вирощувати справжні рослини.

На Проводи, після прибирання могил, потрібно помолитися за душі померлих з надією на вічне життя.

19 червня – Троїцька Вселенська поминальна субота.

Троїцька поминальна субота дуже важлива, це друга Вселенська і передостання в цьому році поминальна субота. Вона проходить перед святом Святої Трійці.

В цю поминальну суботу у церквах служать особливу панахиду і читають Молитву за спочилих. І навіть прийнято молитися за тих, хто за життя багато грішив.

Поминальні батьківські суботи у 2021 році: молитви, які читають в поминальні дні

Коли і як проходять батьківські суботи 2021
Тексти молитов на батьківськи поминальні суботи

Тексти молитов

Молитва за всякого покійного

Пом’яни, Господи Боже наш, у вірі й надії життя вічного преставльшагося раба Твого, брата нашого (ім’я), як благий і чоловіколюбець, отпущаяй гріхи і потребляяй неправди, полегши, відпусти і прости всі вільна його гріхи й невільні, визволи його від вічної муки і вогню геенскаго, і даруй йому причастя і насолоду вічних Твоїх благих, призначених люблять Тебе: аще бо і згрішив, але не відступив від Тебе, і безсумнівною у Отця і Сина і Святого Духа, Бога Тебе в Троїце славімаго, верова, і Одиницю в Трійцю і Трійцю в Єдності православно навіть до останнього свого подиху сповідував. Тим же милостивий того буди, і віру в Тебе замість діл прийми, і зі святими Твоїми яко Щедрий упокій: несть бо людини, іже поживе і не згрішила. Але Ти Єдін єси крім усякого гріха, і правда Твоя правда навіки, і Ти єси Єдін Бог милостей і щедрот, і людинолюбства, і Тобі славу возсилаємо, Отцю, і Сину, і Святому Духу, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Батьківські суботи, які молитви потрібно читати: Молитва дітей за померлих батьків

Коли і як проходять батьківські суботи 2021
Молитви, які слід читати у батьківську поминальну суботу

Господи, Ісусе Христе, Боже наш! Ти сірих хранитель, скорботних пристановище і плачуть Утішитель. Вдаюся до Тебе я, осиротілий, зітхаючи й плачучи, і молюсь Тобі: вислухай благання моє і не відверни лиця Твого від зітхань серця мого і від сліз очей моїх. Молюся Тобі, милосердний Господи, заспокой скорботу мою про розлуку з батьком (матерію) моїм (-ею) (ім’ярек), душу ж його (ея), яко сходять (ія) до Тебе з правдивою вірою в Тебе і твердою надією на Твою людинолюбство і милість, прийми в Царство Твоє Небесне.

Схиляюся перед Твоєю святою волею, що нею от’ят (-а) бисть у мене, і прошу Тебе, що не відніми точию від нього (нея або них) милості і благосердя Твого. Знаю, Господи, що Ти, Суддя світу цього, гріхи й нещастя отців наказуеші в дітях, онуках і правнуках аж до третього й четвертого роду: а й милуєшся отців за молитви і чесноти чад їх, онуків і правнуків.

З жалем і розчуленням серця благаю Тебе, милостивий Судіе, що не карай вічною карою померлого (-у) незабвеннаго (-у) для мене раба (-у) Твого (ю), батька (матір) мого (-ю) (ім’ярек), але відпусти йому (їй) всі провини його (ея) вільні й невільні, словом і ділом, і несвідомо створена ним (нею) в житії його (ея) зде на землі, і з милосердя і людинолюбства Твоєму, молитвами Пречиста Богородиці і всіх святих, помилуй його (ю) і вічної муки визволи. Ти, милосердний Отче отців і чад! Даруй мені, у всі дні життя мого, до останнього подиху мого, що не переставати памятоваті про померлого батьку (матері) моєму (їй) в молитвах своїх, і умоляті Тебе, праведного Суддю, так вчініші його (ю) в місці світлому, у місці прохолодно і в місці покійного, з усіма святими, звідки я відбіжить всяка хвороба, печаль і зітхання.

Милостивий Господи! Прийми днесь раба Твого (Твоєї) (ім’ярек) теплу молитву мою край та віддай йому (їй) заплата Твоїм за труди і піклування виховання мого в вірі та християнській побожності, яко навчив (-ів) ма первее всього веде Тебе, свого Господа, благоговійно молитися Тобі, на Тебе Єдиного уповати в бідах, скорботах і хворобах і хранити Заповіді Твоя; за благопопеченіе його-(ея) про моє духовному успіху, за теплі приносив їм (нею) про мене моління перед Тобою і за все дари, ним (нею) випросив мені від Тебе, віддай йому (їй) Своєю милістю, Своїми небесними благами і радощами у вічному Царстві Твоєму. Бо Ти Бог милостей і щедрот і людинолюбства. Ти спокій і радість вірних рабів Твоїх, і Тобі славу возсилаємо з Отцем і Святим Духом, і нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Батьківські суботи, які молитви потрібно читати: Молитва за померлих

Батьківські суботи, які молитви потрібно читати
Молитви для читання у поминальні дні і батьківські суботи

Пом’яни, Господи Боже наш, у вірі й надії життя вічного преставльшагося раба Твого, брата нашого (ім’я), як благий і чоловіколюбець, отпущаяй гріхи і потребляяй неправди, полегши, відпусти і прости всі вільна його гріхи й невільні.

Bизволи його від вічної мyки і вогню геенскаго, і даруй йому причастя і насолоду вічних Твоїх благих, призначених для люблячих Тебе: аще бо і згрішив, але не відступив від Тебе, і безсумнівною у Отця і Сина і Святого Духа, Бога Тебе в Троїці славімаго, віруючи, і Одиницю в Трійцю і Трійцю в Єдності православно навіть до останнього свого подиху сповідував.

Тим же милостивий того буди, і віру в Тебе замість діл прийми, і зі святими Твоїми яко Щедрий упoкій: немає бо людини, яка не згрішила. Але Ти Єдин єси крім усякого гріха, і правда Твоя правда навіки, і Ти єси Єдин Бог милостей і щедрот, і людинолюбства, і Тобі славу возсилаємо, Отцю, і Сину, і Святому Духу, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Які квіти посадити на кладовищі

Стежити за нами у Facebook

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст