ГоловнаАрхівПокрова 2021: молитви до Пресвятої Матері Божої на заміжжя і на добробут...

Кожного року, і 2021 – не виключення, 14 жовтня православні християни відмічають світле свято Покрова Пресвятої Діви Марії. Це свято відноситься до неперехідних, тобто його дата постійна і не змінюється. Будь-які православні свята слід відзначати відповідно до певних правил, щоб не обрушити на себе гнів святих. Слід дотримуватися традицій Покрова дня, щоб протягом всього року Божа Матір захищала Вас і допомагала Вам в скрутну хвилину. На Покрова 2021 дівчата і жінки читають молитви до Пресвятої Матері Божої на заміжжя і на добробут сім’ї

Покрова 2021: що можна робити, а чого уникати

Існують традиції, що прийнято робити 14 жовтня – на свято Покрова Пресвятої Богородиці

В народі було прийнято незаміжнім дівчатам на Покрова ходити у церкву і молитися Пресвятій Богородиці про заміжжя і ставити перед її іконою запалену свічку.

Сімейні люди молять Богородицю на Покрова про щастя і благополуччя членів родини. А пари, в яких немає дітей, просять у Божої Матері про щастя стати батьками.

Великі церковні свята передбачають Пост в день свята, або ще за довго до нього, як підготовку. Але на Покрова Пресвятої Богородиці посту немає, навпаки – господині накривають пишні столи до святкування.

За традицією,  на Покрова прийнято подавати милостиню і допомагати бідним людям, щоб залучити у сім’ю і в домівку благополуччя. Вважається, що той, хто в цей день пождає і ділиться, ще більше отримає потім.

Існують певні речі, які не можна робити на Покрова

На Покрова неможна прибирати і займатися хатніми справами. Краще їх зробити до 14 жовтня, тому що цей день слід присвятити молитвам, відвідуванням храму. А свято слід зустрічати у чистоті, тому слід напередодні все прибрати.

Священнослужителі радять уникати сварок, конфліктів і застерігають від вживання ненормативної лексики (не можна матюкатися). Бажано не вживати алкоголь і не засиджуватися за святковим столом допізна.

Існує давня прикмета на Покрова: в цей день не можна давати в борг і позичати гроші. Вважається, що в Покров разом з грошима можна віддати своє щастя і удачу, а забрати негаразди і тугу.

Покрова 2021: молитви до Пресвятої Матері Божої на заміжжя і на добробут сім’ї
Молитиви, які слід читати на Покрова

Покрова 2021: тексти молитви до Пресвятої Матері Божої на заміжжя і на добробут сім’ї

Всі молитви, які читаються Богоматері на Покрова 14 жовтня , мають особливу силу, тому що Божа Матір може почути і допомогти. Адже віруючі в цей день просять те, що складає основу життя: здоров’я, сімейного щастя і народження здорових дітей.

Молитва на Покрову до Божої Матері про сімейне щастя і благополуччя родини

«О, Пресвята Діво Маріє, прийми молитву цю від мене, негідної слуги Твоєї, і вознеси її до Престолу Бога Твого Сина, нехай милостивий він буде прохання нашим. Прибігаю до Тебе як до Заступниці нашої: почуй нас, що моляться Тобі, покрий нас покровом Твоїм, і випроси у Бога Сина Твого нас всіх благ: подружжю любов та злагоду, дітям послуху, скривдженим терпіння, скорботним благодушності, всім нам дух розуму і благочестя, дух милосердя і лагідності, дух чистоти і правди.

Збережи мене від гордості й самолюбства, дай же мені охоту до працьовитості і благослови труди мої. Як Закон Господа, Бога нашого наказує людям в чесному подружжі жити, то приведи мене, Матір Божа до нього, не для догоджання бажанню моєму, а для виконання призначення Отця нашого Святого, бо Він Сам сказав: недобре чоловікові бути одному і, створивши йому жінку на помічницю, благословив їх рости, множитися і населяти землю. Амінь.»

Молитва на Покрову Пресвятої Богородиці для заміжжя

«О, Пресвята Діва Марія, прийми молитву цю від мене, негідною слуги Твоєї, і принесеш її ко Престолу Бога Сина Свого, щоб милостивий він буде прохань нашим. Вдаюся до Тебе як до Заступниці нашої: почуй нас, що моляться Тобі, покрий нас покровом Твоїм, і виблагай у Бога Сина Твого нам всіх благ: подружжю любові да згоду, дітям слухняності, скривдженим терпіння, скорботним благодушності, всім же нам дух розуму і благочестя , дух милосердя і лагідності, дух чистоти і правди.

Пресвята Богородиця, вислухай смиренну молитву з глибини дівочого серця мого: дай мені чоловіка чесного й побожного, щоб ми в любові з ним і згоді прославляли Тебе, милосердного Бога: Отця, і Сина, і Святого Духа, нині і повсякчас і на віки віків. Амінь.»

Покрова 2021: молитви і пісні до Богородиці

Молитва до Покрови Пресвятої Богородиці, Псалом 90 українською мовою, текст молитви і відео

Ви не можете копіювати текст