ГоловнаАрхівПетра і Павла липень 2022, дата і традиції святкування

Петра і Павла липень 2022, дата і традиції святкування

Свято, встановлене на згадку про апостолів Петра і Павла, — неперехідне, тобто його дата фіксована. Відповідно і в 2022 році, липень несе нам цей важливий для християн день – свято Петра і Павла 12 липня. В цій статті ми коротко розповідаємо про історію свята, його значення та традиції.

Свято Петра і Павла, дата, історія свята

День пам’яті святих апостолів Петра та Павла щороку відзначається 12 липня. Це свято отримало назву на честь святих апостолів, учнів Христа – Петра і Павла. Історію життя і те, як вони стали учнями і послідовниками Христа розповідають апокрифи та Діяння святих апостолів, послання апостола Павла.

Цікавий факт, який ви могли не знати: про апостола Петра згадується лише в першій частині книги Діянь апостолів (глави 1–15). Наступні розділи Діянь розповідають лише про діяльність апостола Павла. А про апостола Петра вже не згадується. Чому так складена книга Діянь святих апостолів достеменно не відомо.

Як свідчать історичні дописи, і Петро, і Павло, прийняли мученицьку смерть за свою віру. Це сталося в Римі в часи імператора Нерона.

Історики не мають спільної домки щодо смерті святих апостолів: існує версія, за якою Петра і Павла стратили в один день, а за іншою версією страта кожного відбулася з різницею в цілий рік.

Хто такі святі апостоли Петро і Павло

Християнське віровчення говорить, що Петро був найближчим учнем Ісуса Христа. Саме він був на горі Фавор і бачив Преображення Господнє. А після Воскресіння Ісуса Христа, Петро гаряче проповідує Його вчення і очолює першу християнську громаду. За цю діяльність його розіп’яли на хресті вниз головою.

Інший святи апостол – Павло,  пройшов складний шлях прийняття віри. Савл – а саме таке ім’я мав від народження майбутній апостол, відзначився тим, що переслідував християн за їх вірування. Але після того, як Савл почув звернення і голос самого Христа, він охрестився і відновив свій втрачений зір. З того часу Павло став ревним проповідником християнства. Він заснував християнські Церкви в Сирії, Малій Азії, Македонії, Греції, Римській імперії і написав 14 послань, які ми читаємо в Новому Заповіті.

Апостол Павло, як римський громадянин, був страчений через відсікновення голови.

Таким чином ми знаємо як саме загинули святі апостоли за свою віру: Петро був розп’ятий на хресті головою внизу, а Павло був обезголовлений.

Петра і Павла липень 2022, історія і традиції святкування

В столицях світу – Римі і Константинополі ще у 324 році почали з’являтися храми, возведені на честь  Петра і Павла. З часом церковних споруд на честь святих апостолів більшало і свято почало поширюватися все більше серед прибічників християнської віри.

Дата святкування Петра і Павла 12 липня прийнята тому, що 258 року в цей день (29 червня за старим стилем) відбулося перенесення мощів апостолів у Римі.

Саме тому православні християни відзначають день Петра і Павла 12 липня, а католики 29 червня (за юліанським календарем).

Традиції на Петра і Павла

Перед святкуванням після Трійці проходить літній, Петровський Піст, який ще називають Апостольський Піст. Він починається 20 червня і триває по 11 липня включно. Вже 12 липня можна харчуватися, не тримаючи піст, як у 2022 році. Виключення – якщо ця дата припадає на середу чи п’ятницю.

Традиційно у слов’ян Петров день вважався умовною межею, коли літо перевалювало свій зеніт, і з цього дня починається поступова підготовка до осені.

На наших теренах традиції та обряди на Петра і Павла мають відлуння язичництва, тому що в більшості своїй вони пов’язані зі звичаями поклоніння сонцю. Наприклад, вогнища, зустріч сходу сонця, ігри у весілля тощо.

Церковний календар свят і постів 2022 на друге півріччя вказує важливі святкові дні і пам’ятні дати

Стежити за нами у Facebook

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст