ГоловнаАрхівПеревод годинника 2021 навесні проводиться у березні

Традиційно двічі на рік усі українці змінюють покази своїх годинників, переходячи на «літній» чи «зимовий» час. Незважаючи на спроби відмінити перехід на літній час у ВР України, 19 березня 2021 року було прийнято рішення навесні провести цю процедуру – перехід на літній час.

Коли переводити годинник на літній час у березні 2021 року

Навесні, 28 березня 2021 року, Україна переходить на літній час. Для цього в ніч з 27 на 28 березня о 3-00 відбувається перевод годинника на 1 годину вперед. Тобто пару днів ми будемо спати на годину менше, поки організм відрегулює свої біоритми.

Зимовий час в Україні встановлюється з метою збільшення часу з денним світлом у період довгих зимових ночей і короткого світлового дня. Як зазначається, це дає психологічний ефект – людина на годину більше свого активного часу проводить з природним освітленням. Другою складовою являється економічна – можливість економити електроенергію, зменшуючи час, коли необхідно користуватися штучним освітленням.

В Україні встановлено єдиний час по Києву

  • зимовий – UTC +2
  • літній – UTC +3

Щорічний перевод годинника являється дуже чутливою темою для нашого суспільства і викликає численні суперечки.  Так, з одного боку, вважається, що він допомагає скоротити витрату електрики, але з іншого, – може негативно позначатися на самопочутті людей.

Посилання деяких експертів на приклад Євросоюзу, який, нібито відмовився проводити перевод годинника не зовсім коректний. Справа в тому, що дійсно такий законопроект розглядався у 1-му читанні. Наразі, члени Європейського Союзу розглядають це питання в країнах – членах цього об’єднання.

Попередньо в ЄС розглядають можливість відмови від переводу годинників у 2022 році, але після проведення всіх передбачених процедур узгодження.

Отже, навесні 2021 для українців перевод годинника проводиться на 1 годину вперед в ніч проти 28 березня.

 

Ви не можете копіювати текст