ГоловнаАрхівПасха 2021: коли пекти паску і робити крашанки та писанки до Великодня

Пасха 2021: коли пекти паску і робити крашанки та писанки до Великодня

Пасха 2021 – найвеличніше свято для віруючих у цьому році. Світлий день Пасхи відзначається 2 травня – це день Великодня. На Великдень існує давня традиція випікати спеціальний хліб – паску, та фарбувати яйця – робити крашанки та писанки. Коли пекти паску і робити крашанки та писанки у 2021 році можна дізнатися у цій статті

Пасха 2021: коли робити крашанки та писанки до Великодня

Пасха 2021: коли пекти паску і робити крашанки та писанки до Великодня
На Великодень роблять крашанки та писанки

У народі існує традиція фарбувати яйця до Великодня у Страсну суботу. Однак, священики кажуть, що це можна робити й в інші дня Страсного тижня: з понеділка по четвер включно. Виключенням є один день – Страсна п’ятниця, адже це день скорботи і печалі. Згідно Священного Писання, саме в цей день Ісус Христос прийняв мученицьку смерть не хресті.

У Страсну п’ятницю всі домашні справи потрібно перенести на інший час

У народі вважається, що перше пофарбоване яйце до Великодня являється сильним оберегом. Наші предки берегли його цілий рік до наступного Великодня. Люди вірили, що перше пофарбоване яйце має цілющі властивості і відлякує темні сили і зло.

Пасха 2021: основні правила, як робити крашанки

Головний колір для фарбування яйця був – червоний чи помаранчевий. Це пов’язано з давньою легендою, коли, Марія Магдалина принесла римському імператору кошик яєць, розповівши, що Христос воскрес. Імператор заперечив їй і відмовився вірити, сказавши, що це неможливо так само, як і те, що яйця можуть почервоніти. Не минуло й хвилини, як яйця стали червоного кольору.

Пізніше люди стали фарбувати яйця у різні кольори, робити візерунки-обереги, так і з’явилася традиція творити писанки.

В домашніх умовах також можна робити крашанки і писанки досить простими способами, залучаючи до цієї справи і дітей.

Пасха 2021: коли пекти паску до Великодня

Пасха 2021: коли пекти паску і робити крашанки та писанки до Великодня
Паски до Великодня з часом стали впипікати різних форм та розмірів

Робити хатні справи і готувати паску та Четвергову сіль треба у Чистий четвер, 29 квітня.

Зранку Чистого четверга господині наводять лад у домівці і починають готувати святкові страви для Великодня.

Тісто до паски бажано підготувати раніше в один з днів Страсного тижня. Випікати і прикрашати паску можна також у будь-який зручний день крім Страсної П’ятниці, навіть, і в суботу напередодні Великодня.

Раніше форма паски символізувала гробницю Христа. Згодом це традиція зазнала багато змін, і зараз можна зустріти різні форми пасок. Але суть приготування паски до Великодня залишилася незмінною – без паски не можна обійтися, так як вона вважається символом поклоніння і любові, вдячності Ісусу Христу за його подвиг заради людей.

Стежити за нами у Facebook

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст