Липень передбачає багато роботи для городників, адже починає дозрівати урожай овочів, ягід та фруктів. Важливо витримувати строки збору врожаю, щоб не втратити його.

Місячний посівний календар городника на липень 2019 року вкаже на сприятливі і несприятливі дні для посадки рослин, збору врожаю, заготовкам на зиму та проведення робіт на присадибній ділянці.

Місячний посівний календар городника на липень 2019 року: з 1 по 10 липня

1 липня – спадаючий Місяць у сузір’ї Близнюків. Місячний календар радить проводити посадку і пересадку рослин. Добре займатися культивуванням, прополкою і мульчуванням ґрунту. Сприятливий день для збору ягід і фруктів, коренеплодів чи трав, краще лікарських.

2 липня – Молодик (повне сонячне затемненням). Місяць перебуває у знаку Раку. Цей день потрібно присвятити  відпочинку від всіх робіт.

3 липня – зростаючий Місяць у сузір’ї Рака. Сприятливий день для посадки пасльонових культур.

4 липня – зростаючий Місяць у сузір’ї Лева. Сприятливий день для пересадки рослин. Добре збирати фрукти і лікарські трави; покос трави в цей день уповільнить її зростання.

5 липня – зростаючий Місяць у сузір’ї Лева. Гарний день для посадки і пересадки садових дерев і кущів, для збору фруктів і насіння соняшника.

6 липня – зростаючий Місяць у сузір’ї Діви. В цей день добре садити декоративні жимолость, шипшину – це обіцяє хорошу приживлюваність рослин.

7 липня – зростаюча Місяць у Діві. Проведіть покос трави.

8 липня – зростаючий Місяць у сузір’ї Терезів. Добре висаджувати квіти, займатися закладкою насіння на зберігання. Корисно провести роботи по уходу за газоном і клумбами.

9 липня – перша чверть Місяця у Терезах. Посадка квітів,  прикрашання клумб, догляд за газоном. Варто приділити час кімнатним рослинам.

10 липня – зростаючий Місяць у сузір’ї Скорпіона. Посівний календар рекомендує посадку пасльонових культур. Плідними будуть роботи по прищепленню, поливу, внесення добрив, боротьбі зі шкідниками. Не рекомендовані роботи в саду.

Місячний посівний календар городника на липень 2019 року: з 11 по 20 липня

11 липня – зростаючий Місяць у сузір’ї Скорпіона. Посадка овочевих культур, краще пасльонових:

  • помідори;
  • перець;
  • баклажани.

12 липня – зростаючий Місяць у сузір’ї Стрільця. Можна садити овочі.

13 липня – зростаючий Місяць у сузір’ї Стрільця. Можна висаджувати скоростиглі культури, наприклад: зелень. Рекомендовані роботи зі збору овочів, фруктів і ягід. Посадка кімнатних квітів, гарантує якнайшвидше їх цвітіння.

14 липня – зростаюча Місяць у знаку Козерога. Висадка скоростиглих культур, суниці, шипшини, а також таких дерев, як жимолость і слива. Збір врожаю стиглих культур.

15 липня – зростаюча Місяць у знаку Козерога. Місячний посівний календар на липень 2019 року вважає сприятливим днем для пересадки дерев і чагарників. Варто приділити більше уваги сливі, аґрусу і смородині. Проводяться роботи з розпушування та внесення добрив.

16 липня – зростаюча Місяць у знаку Козерога. Можна пересаджувати дерева і чагарники, займатися прищепленням, покосом трави.

17 липня – буде Повний місяць у сузір’ї Водолія. В цей день ніякі роботи не виконуємо – день відпочинку.

18 липня – спадаючий Місяць у знаку Водолія. Варто зайнятися обрізанням гілок, прищипуванням і обприскуванням дерев. Можна їх окурювати.

19 липня – спадаючий Місяць у знаку Водолія. Сприятливий день для збору зернових і коренеплодів. Добре робити прополку і косити траву.

20 липня – спадаючий Місяць в сузір’ї Риб. Рекомендована посадка селери і редиски. Проводиться щеплення плодових дерев і проріджування ягідних кущів.

Місячний посівний календар городника на липень 2019 року: з 21 по 31 липня

21 липня – спадаючий Місяць у знаку Риб. Сприятливий день готувати на зиму варення і соління. Сприятливі роботи для культивування, поливу і підживлення ґрунту.

22 липня – спадаючий Місяць в сузір’ї Овна. Посівний календар на липень радить проводити прополку, мульчування, боротьбу з різними шкідниками.

23 липня – спадаючий Місяць у знаку Овна. Збір коренеплодів, фруктів і ягід.

24 липня – спадаючий Місяць у знаку Овна. Збір ягід, фруктів, лікарських та ефірно-масляних культур.

25 липня – Місяць перебуває в останній чверті в сузір’ї Тельця. Сприятливий день висаджувати коренеплоди, цибулинні і бульбові культури.

26 липня – спадаючий Місяць у знаку Тельця. Місячний посівний календар радить проводити обрізання дерев і чагарників.

27 липня – спадаючий Місяць у Близнюках. Несприятливий день для пересадки трав’янистих культур. Сприятливий день для роботи на городі: прополка, культивування, мульчування. Збір фруктів і ягід.

28 липня – спадаючий Місяць у знаку Близнюків. Збір коренеплодів, лікарських трав, фруктів і ягід.

29 липня – спадаючий Місяць у сузір’ї Раку. Сприятливий день заготовляти на зиму та сушити зелень, а також лікарські рослини. Один з кращих днів для консервування та маринування.

30 липня – спадаючий Місяць у знаку Рака. Сприятливий день для заготовки зелені і лікарських трав на сушку. Потрібно зібрати в городі і в саду все те, що не підлягає тривалому зберіганню.

31 липня – спадаючий Місяць у сузір’ї Лева. Добре займатися заготовками, а також консервацією і маринуванням.