Коли Троїцька батьківська субота у 2023 році, традиції та правил

Поминальні суботи, які ще називають Батьківські, відзначаються декілька разів на рік. Напередодні свята Трійці (П’ятдесятниці) щороку проходить Троїцька батьківська поминальна субота.

Дата Троїцької батьківської поминальної суботи 2023 році

Троїцька батьківська субота відзначається щороку в різну дату, але завжди в суботній день, який передує святу П’ятдесятниця або Трійці (в народі цей день звуть Зелена Неділя).

У 2023 році Троїцька батьківська субота припадає на 3 червня

Цього дня віряни згадують родичів, друзів, знайомих і близьких, що пішли у світ інший. В поминальний день слід згадувати тих, хто вже не з нами молитвою. Якщо є змога, слід сходити в церкву. В іншому випадку, можна просто помолитися вдома, згадавши дорогу людину.

Троїцька батьківська субота у 2023 році, традиції та правила

Як вже зазначалося, бажано бути на службі в церкві, щоб помолитися за померлих. Якщо є можливість, слід відвідати кладовище, що пом’янути та прочитати молитву на могилі за спокій душі дорогої людини. Благочестиві та добрі вчинки дуже важливі у будь-який день, але 3 червня за них ваші близькі на тому світі отримають заспокоєння душі. Також існує давнє повір’я про те, що всі наші родичі чують слова, які ми вимовляємо до них, коли читаємо молитву.

3 червня 2023 – це важливий духовний день, коли потрібно робити добрі справи, а не тільки згадувати померлих. Наприклад, віддати речі на благочинність, допомогти людині, яка сама залишилася в біді, або просто поговорити з тим, хто цього потребує.

Можна влаштувати спокійну домашню поминальну трапезу разом зі своїми родичами. Згадуйте у цей день усіх, хто пішов тільки найдобрішим словом. Це той день, коли слід пробачити якісь гріхи та образи померлим родичам та друзям. Кажуть, що якщо ви вибачите їх, то Бог простить вас.

Цього дня не забороняється займатися домашніми справами.

Батьківські суботи і поминальні дні 2023, дата, текст молитви, тропарі

Зелена неділя: картинки і привітання з днем Святої Трійці

Привітання на Трійцю у прозі і в смс: короткі тексти найкращих побажань

- Advertisment -

Ви не можете копіювати текст