ГоловнаАрхівКоли Проводи 2021 або Радониця, що можна робити в цей поминальний день

Коли Проводи 2021 або Радониця, що можна робити в цей поминальний день

Проводи або Радониця у 2021 році відхначається 11 травня і в цей день існують певні правила, що можна робити в цей поминальний день, а чого слід уникати. Радониця – це день поминання померлих, який в народі називають – Проводи. Цей день символізує радість воскресіння померлих, завдяки жертві, яку приніс наш Господь Ісус Христос. Існують певні правила, які вказують що можна робити на Проводи, а чого варто уникати.

Радониця або Проводи: коли відмічається у 2021 році

як вже зазначалося, у 2021 році Проводи або Радониця проходить 11 тарвня. Протягом року церковний календар має дати, коли проходить проминання померлих. Такі дні називають Батьківські суботи або поминальні дні.

Назва дня весняного поминання покійних – Радониця, утворено від слова «радість». На перший погляд це може здатися дивним, адже кладовище не може асоціюватися з радістю. Кладовище – це місце скорботи і печалі. Але церква пояснює це так, що в цей день, коли люди несуть своїм померлим рідним Великодню радість – звістка про те, що Христос Воскрес, «Христосуючись з померлими», як говорили предки.

Проводи 2021 або Радониця, що можна робити в цей поминальний день

На Проводи прийнято ходити на кладовище, прибирати і упорядковувати могили, висаджувати квіти на місці поховання померлих рідних.

У господинь часто виникає питання:

Чи можна на Проводи прибирати вдома?

Священики вважають, що можна, якщо це не замінить і не буде відволікати від призначення цього важливого дня – поминання померлих.

Часте запитання, чи можна вінчатися на Радоницю і хрестити дітей. Церква на Проводи зазвичай не проводить обряд вінчання.

Чи можна на Радоницю поминати людей нехрещених і самовбивць?

Існує церковні закони, за якими нехрещені люди і ті, хто покінчив життя самогубством, не згадуються в Церкві за упокій. Але родичі, які їх оплакують, можуть їх поминати в своїх приватних молитвах, попередньо обговоривши це питання зі своїм духівником. За таких людей прийнято годувати птахів і подавати милостиню. Обряд хрещення проводиться в будь-які дні без будь-яких обмежень і заборон. Просто в цей день може бути складно організувати хрестини, тому що в цей день священики можуть бути зайняті поминанням покійних і відвідинами кладовищ.

Що не варто робити на Проводи

Церква застерігає віруючих від пияцтва і об’їдання на кладовищі. Не можна галасувати, кричати і гучно сміятися. Щоб не шкодити довкіллю, служителі церкви закликають не приносити штучні квіти на могили, а краще вирощувати справжні рослини.

На проводи, після прибирання могил, потрібно помолитися за душі померлих з надією на вічне життя.

Стежити за нами у Facebook

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст