В Україні двічі на рік стрілки годинника переводяться на літній і на зимовий час. Інформуємо вас, коли і як переводять годинник на зимовий час восени 2021 року. Це потрібно знати, щоб не забути виконати просто процедуру переводу стрілок, щоб ніякі плани не були зруйновані, через невірний час.
Коли і як переводять годинник на зимовий час восени 2021 року: точна дата і час переводу стрілок
Як вже зазначалося, на теренах України діє як літній, так і зимовий час. Нагадаємо, що навесні 29 березня 2021 року відбулося переведення годинникових стрілок на одну годину вперед.
Восени 2021року ми виконуємо зворотну процедуру – будемо переводити годинник назад. Зазвичай перевод годинника відбувається в останню неділю жовтня. Зимовий відлік часу в Україні починається з 1 листопада.
В ніч з 30 жовтня (субота) на 31 жовтня 2021 року о 4-00 ранку стрілку годинника переводять на одну годину назад.
Отже, в неділю 31 жовтня у нас буде змога поспати на одну годину довше.
В Україні встановлено єдиний час по Києву
- зимовий – UTC +2
- літній – UTC +3
Коли почали переводити годинник на зимовий і літній час і яка ситуація з переводом стрілок у 2021 році
Електронні пристрої не потребують переводу годинника, вони всі – і ком’ютери, ноутбуки, телефони, айіони й інші гаджети, автоматично перейдуть на зимовий час. І тому немає потреби турбуватися про це.
Процедура переводу годинника на зимовий і літній час почалася з 80х років минулого століття. Ця процедура проводилася, щоб збільшити ефективне використання світлового дня, що було дуже важливо для економіки.
В наші дні є прихильники переводу годинника і ті люди, які вважають часову зміну неприпустимою. Й одна, й друга сторони мають свої аргументи і відстоюють позицію. В Євросоюзі також немає однозначної думки з цього приводу.
До кінця поточного 2021 року, країни ЄС повинні визначитися, на якому часі – літньому чи зимовому, вони планують функціонувати в подальшому.
Щоб перевод годинника відбувся не надто складним, варто зазадалегідь готувати свій організм. Медики рекомендують почати дещо змінювати свій режим дня. В першу чергу це стосується сну: намагайтеся час сну змістити на 15-30 хвилин.