Остання батьківська поминальна субота цього року – Дмитрівська і дата цього дня припадає на 5 листопада 2022 року. В цей день ми згадуємо тих, хто вже не з нами, але є особливості саме Дмитрівської поминальної суботи. Молитви за померлих, які можна читати вдома, щоб пом’янути дорогих людей
Дмитрівська батьківська субота 2022: дата і традиції
Дата цієї поминальної суботи – 5 листопада. Дмитрівська поминальна субота завжди припадає на суботу, яка передує даті 8 листопада – дня великомученика Дмитра Солоунського. Поминальна субота приходить завжди напередодні цього дня і рік від року може відрізнятися.
Особливість Дмитрівської батьківської суботи
Дмитрівська батьківська субота – це день особливого вшанування померлих, коли прийнято молитися за упокій усіх православних християн – родичів, друзів, знайомих (незалежно від близькості). В цю поминальну суботу прийнято молитися й за тих, за кого нема кому помолитися.
Традиції поминального дня
Батьківські суботи – це узагальнене найменування днів для поминання померлих. У певні дати всі віруючі люди згадують померлих родичів, моляться за упокій душ усіх християн. У батьківські суботи віруючі ходять до храму та навідують могили на цвинтарі.
Церкву слід відвідати напередодні Дмитрівської суботи – в п’ятницю, щоб побути на вечірній службі, як присвячена цьому дню. Прийнято подавати записки з іменами померлих, щоб під час служби, батюшка в церкві згадав їх у молитві.
Якщо немає змоги бути на службі, можна вдома помолитися за тих, хто вам дорогий, але перебуває вже не в цьому світі. Важливо, щоб під час молити згадати імена всіх померлих, кого ви хочете пам’янути.
Вдома можна влаштувати скромний обід для близького кола людей. Готувати слід пісні страви. Перебуваючи на кладовище не можна влаштовувати гучні гуляння, перетворюючи поминальний день на пікнік – всьому своє місце і свій час. Також церковні служителі просять людей не нести на кладовища пластикові квіти і вінки. Краще принести, хай скромний, але букет з живих рослин.
Дмитрівська батьківська субота 2022: молитви за померлих, текст і відео
Тексти молитов за померлих можна читати вдома, підставляючи імена тих, кого ви хочете пом’януть
Молитва за всіх померлих
Упокій, Господи, душі спочилих слуг Твоїх: батьків моїх (імена), родичів моїх (імена), благодійників моїх (імена), і всіх тих, хто поклав життя своє за волю України (імена), і всіх християн, і всяку душу, яка спочила і Твоєї Милости потребує, і прости їм усі провини їхні, вільні й невільні, і подаруй їм Царство Небесне, і створи їм вічну пам’ять. Амінь.
Молитва за всякого померлого
Пом’яни, Господи, Боже наш, у вірі й надії на життя вічне спочилого раба Твого, брата нашого (ім’я) як Милосердний і Чоловіколюбець, відпускаючи гріхи та згладжуючи неправди, полегши, даруй і прости всі його провини – вільні й невільні, визволи його від вічної муки та вогню геєнського і дай йому вічні Твої блага, наготовані для тих, хто любить Тебе. Коли ж і згрішив він, та не відступив від Тебе, і безсумнівно в Отця, і Сина, і Святого Духа, Бога, Тебе, в Трійці славимого, вірував і одиницю в Трійці і Трійцю в одиниці православно аж до останнього свого подиху визнавав, будь милостивим до нього і віру в Тебе замість діл прийми і з святими Твоїми, як Щедрий, упокій. Нема бо чоловіка, який жив би і не згрішив. Ти один тільки без усякого гріха, і правда Твоя – правда вічна, і Ти один Бог милості і щедрот і чоловіколюбства‚ і Тобі славу возсилаємо, Отцю, і Сину, і Святому Духові. Нині й повсякчас, і на віки вічні. Амінь.