ГоловнаАрхівЦерковні свята липень 2022, піст, коли проходять і як називаються

Церковний календар містить багато дат, пов’язаних з визначними біблійними подіями і діяннями святих. Дана стаття розповідає, які церковні свята і який піст припадають на липень 2022 року, коли вони проходять і на честь кого вони отримали назву. Знаючи дати визначних подій християнського світу, віруючим буде легше готуватися до них.

Церковний календар на липень виділяє 7 липня 2022 – церковне свято на честь Іонна Предтечі

Дане церковне свято – важлива подія для християн, адже воно нагадує про народження першого пророка, який сповістив світ, що прийде Спаситель.

7 липня – Різдво Іоанна Предтечі.

Повна назва свята 7 липня:

Різдво чесного славного пророка, Предтечі та Хрестителя Господнього Іоанна

Цього дня відзначають народження Хрестителя Ісуса Христа, який охрестив нашого Спасителя у водах святої річки Йордан. Різдво Іоанна Предтечі – це одне з великих свят. Великі свята за значущістю йдуть після 12-ти двонадесятих свят.

Святковий день відзначається особливими святковими літургіями. Цього дня віруючі згадують, як у сім’ї юдейського священика Захарії та його дружини Єлизавети народився майбутній пророк, який передбачить пришестя Месії – Ісуса Христа, а потім хрестить його у водах річки Йордан.

Коли святкується Різдво Іоанна Предтечі

Різдво Іоанна Предтечі — це неперехідне свято і має незмінну дату – 7 липня (24 червня за старим стилем).

Свята, пов’язані з Іоанном Предтечею

На честь Іоанна Хрестителя у Церкві є кілька свят:

  • 6 жовтня – зачаття;
  • 7 липня – різдво;
  • 11 вересня – усічення голови;
  • 20 січня – Собор Іоанна Хрестителя у зв’язку зі святом Хрещення;
  • 9 березня – перше і друге здобуття його глави;
  • 7 червня – третє здобуття його глави;
  • 25 жовтня – свято перенесення його правиці (правої руки) з Мальти до Гатчини.

Церковні свята липень 2022: день святих Петра і Павла

Вже зрозуміло. Що в липні проходить свято на честь апостолів Петра і Павла, які прийняли мученицьку смерть за свою віру.

12 липня 2022 святкування на честь святих апостолів Петра та Павла.

Цього дня віруючі згадують православних апостолів, які загинули мученицькою смертю за віру.це день пам’яті двох першоверховних апостолів, ревних учнів Ісуса, наставників християн, які прийняли мученицьку смерть у I столітті нашої ери.

Церква розповідає про Петра і Павла

Два стовпи віри, два головні апостоли – два зовсім різні характери. Щирий, палкий Петро, ​​колись – простий рибалка, який пішов за Христом, І син знатних батьків, “книжник і фарисей”, римський громадянин Павло. Петро був свідком перших чудес Ісуса (Христос навіть зцілив його тещу), очевидцем Преображення та хресних страждань Христа, Павло ж, який був спочатку гонителем християн, зустрівся вже з воскреслим Христом. І обидва – невтомні та пристрасні проповідники християнства, обидва – прийняли мученицьку смерть за свою віру в Римі. Невідомо, чи померли апостоли в той самий день, чи Павло був страчений через рік після смерті Петра. День їхньої страти і став днем ​​їхньої пам’яті – християни відзначають цей день 12 липня.

Церковний календар липень 2022: 11 липня завершується Петровський (Апостольський) піст

Напередодні дня пам’яті апостолів Петра і Павла завершується літній піст, який має назву Петровський або Апостольський піст.

Петров піст: 20 червня – 11 липня

Піст на честь святих апостолів Петра та Павла починається з Дня всіх святих (через тиждень після Трійці) та триває до 12 липня нового стилю. Ця дата може змінюватися, як і тривалість апостольського посту, тому що залежить від дати Великодня. Найкоротший піст триває 8 днів, найдовший – 6 тижнів.

Петровський піст: основні правила харчування

Апостольський піст не такий суворий щодо харчування, як Великодній піст. Риба на цей піст дозволяється, крім понеділка, середи та п’ятниці.

  • понеділок – гаряча їжа без олії,
  • середа та п’ятниця – строгий піст (холодна їжа без олії)
  • в інші дні – рибні, круп’яні, грибні страви з олією.

Якщо пам’ятний день великому святому випадає на понеділок, середу чи п’ятницю – гаряча їжа з олією. На свято Різдва Іоанна Предтечі (7 липня) за Статутом дозволяється риба.

Церковний календар свят і постів 2022 на друге півріччя

Ви не можете копіювати текст