ГоловнаАрхівБатьківська субота в червні 2022: дата поминального дня

Батьківська субота в червні 2022: дата поминального дня

Протягом року православні віруючі відзначають кілька дуже важливих дат – це батьківські суботи або поминальні дні і в червні 2022 року ми маємо такий важливий день. Дата поминального дня в червні 2022 – батьківська субота, припадає напередодні іншого велико і світлого свята – Святої Трійці. В поминальну суботу прийнято читати молитви за померлих.

Троїцька батьківська субота в червні 2022 року

В перший літній місяць на віруючих чекає найважливіший поминальний день цього року, приурочений до свята Трійці — одного з дванадцяти найважливіших.

Троїцька батьківська поминальна субота припадає на 11 червня 2022 року

З огляду на те, що дата цього поминального дня – 11 травня, напередодні свята Трійці, отримала назву – Троїцька батьківська субота. Цей поминальний день є одним із найдавніших і найважливіших у церковному календарі.

Важливість цієї батьківської суботи полягає в тому, що саме в Троїцьку поминальну суботу сила Святого Духа допомагає спокутувати гріхи всім, кого немає поруч з нами.

Всі померлі люди можуть помолитися Господу і попросити його про спокуту їх гріхів, про милість його для нас із вами — для людей, що живуть.

Молитви за померлих, які читають на Троїцьку поминальну суботу в червні 2022

В поминальні дні потрібно відвідати службу в церкві. Проте, якщо такої можливості немає, можна помолитися вдома. В цьому допоможуть тексти молитов за померлих

Молитва, яку треба читата Троїцьку поминальну суботу

“Упокій, Господи, душі покійних рабів Твоїх: батьків моїх, родичів, благодійників (імена) і всіх православних християн, і прости їм усі провини вільні й невільні, і даруй їм Царство Небесне”.

“Батько Небесний, Син і Дух Святий – все це Бог наш. Ти ж заступник наш і рятівник. Спаси ж душі моїх покійних родичів (імена) та допоможи їм спокій віднайти. ”

Молитви за померлих для поминального дня

Пом’яни, Господи Боже наш, у вірі й надії життя вічного преставльшагося раба Твого, брата нашого (ім’я), як благий і чоловіколюбець, отпущаяй гріхи і потребляяй неправди, полегши, відпусти і прости всі вільна його гріхи й невільні.

Bизволи його від вічної мyки і вогню геенскаго, і даруй йому причастя і насолоду вічних Твоїх благих, призначених для люблячих Тебе: аще бо і згрішив, але не відступив від Тебе, і безсумнівною у Отця і Сина і Святого Духа, Бога Тебе в Троїці славімаго, віруючи, і Одиницю в Трійцю і Трійцю в Єдності православно навіть до останнього свого подиху сповідував.

Тим же милостивий того буди, і віру в Тебе замість діл прийми, і зі святими Твоїми яко Щедрий упoкій: немає бо людини, яка не згрішила. Але Ти Єдин єси крім усякого гріха, і правда Твоя правда навіки, і Ти єси Єдин Бог милостей і щедрот, і людинолюбства, і Тобі славу возсилаємо, Отцю, і Сину, і Святому Духу, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Що слід робити в Троїцьку батьківську поминальну суботу в червні 2022

Як вже зазначалося, розпочати поминальний день варто з відвідування служби в церкві. Також, цього дня прийнято ходити на могили  померлих. Там прийнято садити квіти, молитися.

Корисні поради, які допоможуть готуватися до поминального дня

Які квіти можна посадити на кладовищі

Рослини, підходящі для оформлення могли

Загалом цього дня треба треба лише по-доброму згадувати рідних, які вже полишили нас. Можливо, це найкращий день для того, щоб забути про колишні образи та негатив.

Згідно з церковним статутом, цей день є так званою Вселеньскою батьківською суботою. Церковнослужителі 11 червня молитимуться за всіх людей, які раніше жили на Землі. Також ця батьківська субота прив’язана до двонадесятого свята.

Батьківська субота в червні 2022: чого не можна і що можна робити в Троїцьку поминальну суботу

Як відомо, церква категорично не приймає ворожіння, тому, якщо ви схильні до таких ритуалів, принаймні в цей день краще від них відмовитися.

У Троїцьку батьківську суботу священники закликають відвідувати могили близьких. В такі дні ваші молитви можуть бути почутими. Існує думка, що душі загиблих рідних людей вбирають в себе  любов і доброту, яка йде від ваших молитов і добрих спогадів.

Якщо в інші поминальні дні цього можна не робити, то в цю бажано все ж таки знайти час.

Стежити за нами у Facebook

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст