ГоловнаАрхів4 квітня 2021 відзначається свято Пасхи у християн західного обряду

4 квітня 2021 відзначається свято Пасхи у християн західного обряду

Важливість, яку має свято Пасхи для християнина, знають усі віруючі. 4 квітня 2021 відзначається свято Пасхи у християн західного обряду які святкують воскресіння сина Божого Ісуса Христа, який воскрес з мертвих через три дні після смерті. Великдень, напевно, найважливіше свято для християн усього світу.

Католицьке свято Пасхи (Великдень) припало на неділю, 4 квітня 2021 року

До 325 року нашої ери Великдень святкувалася у неділю відразу після першого повного місяця після весняного рівнодення. У 325 році нашої ери на Нікейському соборі Західна церква вирішила встановити більш стандартизовану систему визначення дати Пасхи. У вірян західного обряду дати Пасхи можуть варіюватися від 22 березня до 25 квітня.

Історично склалося так, що західні церкви використовували григоріанський календар для розрахунку дати Великодня, а східні православні церкви використовували юліанський календар. Почасти тому дати рідко збігалися.

Великдень і пов’язані з ним свята не мають фіксованої дати ні в григоріанському, ні в юліанському календарях, що робить їх переносними святами.

Як прийнято святкувати Пасху у католиків

Великодня неділя

Великодня неділя починається для більшості католиків з відвідування опівнічної меси пасхального чатування. Інші починають своє пасхальну неділю з ранкової меси. Після ранкової меси прихід може провести для своїх прихожан великодній сніданок. Або вони можуть нагодувати менш щасливих.

Середня католицька сім’я або відвідує заходи місцевої громади, або проводить залишок дня з близькими. Вони можуть брати участь в парадах, застіллях, фестивалях або дивитися живі виступи.

Однак більшість подій звичайно не надихаються безпосередньо Біблією. Будь то світські традиції, унікальні культурні традиції або засновані на регіональних – забобони, пов’язаних з удачею. Існує багато не біблійних традицій, якими насолоджуються в пасхальну неділю, адже вони прийшли з історичних глибин.

Православна Пасха 2021: точна дата і коли буде вербна неділя

У 2021 році Великий Піст починається 15 травня і закінчується 1 травня.

Великий Піст 2021: коли настає і коли закінчується

Загальна тривалість Великого Посту разом зі Страсним тижнем – 48 днів.

  • у перший і останній (Страсну седмицю) тижні – особливо суворий піст;
  • у дні Великого Посту повністю забороняється скоромне – продукти тваринного походження;
  • по будням – їдять один раз в день, ввечері; по суботах і неділях два рази – в обід і ввечері;
  • дні тижня: понеділок, середа і п’ятниця – холодна їжа без олії;
  • по вівторках і четвергах – гаряча їжа без олії;
  • у вихідні, по суботах і неділях можна вживати рослинну олію і за бажанням трохи виноградного вина (крім суботи Страсної седмиці);
  • у Велику суботу багато віруючих також не їдять до настання Великодня.

Великдень у християн східного обряду цього року відзначається 2 травня 2021.

Вербна неділя пройде 25 квітня.

 

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст