ГоловнаАрхів Сад і городСприятливі дні посадки картоплі квітень 2022 за місячним календарем і температурними показниками

Сприятливі дні посадки картоплі квітень 2022 за місячним календарем і температурними показниками

Вже в квітні ми починаємо висаджувати картоплю в залежності від регіонів, температурних показників. Коли сприятливі дні для посадки картоплі на квітень 2022 за місячним календарем та які заборонені дніс вказує місячний посівний календар городника. Плануючи посадку картоплі, слід зважати на температурні показники, а народні прикмети допоможуть нам в цьому.

Сприятливі дні для посадки картоплі квітень 2022 за місячним календарем

На більшості території України картоплю зазвичай саджають на травневі дні. Але все залежить від погоди в цей рік і від регіону, де проводиться посадка. Адже погода у південній частині нашої держави може суттєво відрізнятися від наших північних областе.

Сприятливі дні для посадки картоплі в квітні 2022

  • 3, 4, 8, 9, 15, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 26, 27

Перед посадкою слід звіритися з місячним календарем, щоб не планувати роботи в несприятливі для цього дні

Заборонені дні для роботи з рослинами 2022 завантажити

Заборонені дні для роботи з рослинами 2022 місячний посівний календар 2022
Заборонені дні для роботи з рослинами 2022 місячний посівний календар 2022

Заборонені дні в квітні 2022 року

  • 1, 2, 16, 29, 30

В квітні 2022 року в нас два Молодика, тому кількість заборонених днів для посадки дещо більша, ніж зазвичай.

Сприятливі дні для посадки картоплі квітень 2022 за температурними показниками, які народні прикмети вказують, що картоплю можна садити

Дуже важливо, крім місячного посівного календаря, зважати на агротехнічні правила вирощування картоплі. Одним з важливих факторів є правильна температура для посадки картоплі.

Температура грунту і повітря, прийнятні для посадки картоплі

Мінімальна температури для посадки картоплі, коли температура ґрунту на глибині 10-12 см буде не менше +7°… +8°С.

Оптимальна температура ґрунту для посадки картоплі становить від +12°С до +15°С. Щоб легше було орієнтуватися, щоб земля погрілася до потрібної температури, зазвичай температура повітря повинна бути близько +16°+20°С протягом кількох днів.

Важливо! Якщо вологість грунту становить 75% і більше, посадку картоплі проводити не можна.

Народні способи визначення термінів посадки картоплі

Звичайно, не маючи спеціальних вимірних пристроїв, важко зрозуміти, на скільки вглиб погрівся грунт. У цьому можуть дати підказки народні прикмети.

Спосіб 1

Він підходить для здорових людей. Треба спробувати поставити босу ногу на приготовлену землю. Якщо босоніж буде відносно комфортно стояти, нога не замерзає, то в народі вважається, що вже можна садити картоплю.

Спосіб 2, з’ясувати чи вже можна садити картоплю

Для цього треба придивитися до дерев. Всім відомо, що коріння дерев знаходиться глибоко під землею і воно починає оживати, коли грунт вже погрівся.

Для цього треба придивитися до дерев. Всім відомо, що коріння дерев знаходиться глибоко під землею і воно починає оживати, коли грунт вже погрівся.

Якщо на березі вже почало розпускатися листя, а черемха починає зацвітати – це часові проміжки для посадки картоплі: починати можна, коли на березі з’являється листя. А черемха цвіте приблизно через 10 днів, після розпускання листочків берези. І цей час – цвітіння черемхи, говорить, що з посадкою бульби зволікати вже не можна.

Стежити за нами у Facebook

Cтатті пов'язані за темами

error: Контент захищений авторським правом!