[the_ad id="53171"]

Що можна садити у вересні на грядках

Початок вересня це не лише активний збір урожаю і зимові заготовки, але є культури, що встигнуть визріти ще до настання холодів. Фахівці рохповіли, що можна садити у вересні на грядках, щоб встигнути отримати врожай городини для вживанні чи для зберігання, але нетривалого. Отже спішіть зробити вересневі посадки, щоб ще трохи потішити себе справжньою зеленню

Що можна садити у вересні на грядках: салат-латук

Перший осінній місяць чудово підходить для посадок різноманітних листових овочів. Мова йде про різні види салату, зелень і пряні трави. Можна садити у вересні на грядках ті види рослин, які мають короткий період вегетації. Тоді вирощена восени на грядках городина, встигне дозріти і буде придатна для вживання і нетривалого зберігання

Що можна садити у вересні на грядках
Салат-латук краще висаджувати наприкінці серпня – на початку вересня

Можливо не всі знають, але осіння посадка салатів дуже актуальна. Тому що салати чудово переносять прохолодну погоду. Вони легко зростають при температурі +5 °С і, навіть, можуть пережити перші заморозки.

Салат-латук, вирощений восени, чудово урізноманітнить меню. До речі, салати – «ромен» і «айсберг» – це також різновиди салату-латук. Якщо латук вирощувати влітку при високих температурах, то він рано почне пускати стріли. Саме тому вкінці серпня і у вересні – найкращий час для його посадки. Листовий салат буде готовим через 30-40 днів після посадки.

Качанний латук потребує більше часу 2-2,5 місяці. Якщо заморозки прийдуть раніше, ніж визріє салат, його можна накрити плівкою – цього достатньо для дозрівання.

Китайську капусту можна садити у вересні у відкриті грядки

на початку осені можна садити китайську капусту
Китайская капуста – зліва на фото, а праворуч зображена пекінська капуста

Китайська капуста нагадує скоріше салат, тому що в неї немає качану, а тільки розетка листя. Важливо не плутати китайську капусту з пекінською – це різні рослини.

Ця овочева культура любить прохолодне повітря для зростання. Ідеальна температура вирощування китайської капусти на грядках +16°С і її задовольняє короткий світловий день. Отже, посадка у вересні підходить для китайської капусти. Для дозрівання їй потрібно від 1,5 до 2 місяці.

Що можна садити у вересні на грядках: руккола

Рукколу можна садити у на початку на грядках і отримати чудовий урожай для приготування смачних і корисних салатів

Вересневі посадки рукколи
Руккола чудово підходить для осінньої посадки, тому що і температура, і освітлення – сприятливі для вирощування

Якщо Ви обожнюєте рукколу як я, обов’язково спробуйте її посадити. Це надзвичайно смачна рослина, яка має багатогранний смак – і трошки гострої гіркоти, і прянощі, і відчувається горіховий присмак. При цьому листя м’ясисте і соковите. З рукколую можна робити безліч салатів. А можна їсти просто листочки.

Руккола не любить спеку, тому посадка у вересні (або навесні після танення снігу) – сприятливий час. Оптимальні температурні показники +15°С…+18°С. Але вона спокійно переносить і заморозки навіть до -5°С…-7°С. Вперше, коли я посіяла рукколу у себе на грядках, вона дала гарний урожай, який я збирала протягом літа, підсіваючи свіжу. А навесні наступного року, коли зійшов сніг, одна з найперших рослин, яка «проклюнулася» – була руккола, що сама насіялася!. Отже, ця рослина стала першим постачальником вітамінів навесні.

Важливо вибирати місце – руккола не любить тінь ,але й пряме сонце їй не до вподоби. Найкраще вибирати напівзатінені ділянки. Щоб руккола мала гарний смак – не надто гіркий, їй треба забезпечити достатньо вологи.

Рукколу чудово садити у вересні, тому що температура і освітлення для неї підходить. І ще важливий фактор – з моменту висівання і до моменту, коли її можна вживати, проходить всього місяць, а то й трохи менше.

Що можна садити у вересні на грядках: шпинат і крес-салат

Посадка керс салату у відкритий грунт у вересні
Крес-салат готовий до вживання всього через 2-3 тижні після посадки у грунт

Шпинат – це рослина, яка містить чи не найбільшу кількість калію, що робить його незамінним для підтримки серцево-судинної системи. Шпинат добре переносить прохолодне повітря і короткий світловий день. Тому посадка у вересні – чудова ідея, щоб мати надзвичайно корисну рослину на столі в жовтні-листопаді. Щоб листочки шпинату були м’ясистими і соковитими, важливо забезпечити його гарним поливом.

В залежності від сорту шпинату, з моменту посадки і до моменту збору врожаю проходить місяць – півтора. Тому можемо сміливо садити на грядку шпинат на початку і в середині вересня.

Крес-салат – це рослина, яка достигає надзвичайно швидко. З моменту посадки і до збору проходить всього 2-3 тижні! Оптимальна температура для цієї овочевої культури  +15°С … +18°С. Крес-салат саджають і навесні. Проте багато досвідчених городників вважають, що посадка у вересні на грядку – оптимальна для крес-салату, тому що саме осіння посадка відкриває його надзвичайні смакові якості.

Пряні трави чудово підходять, щоб садити у вересні на відкриті грядки

Цей варіант посадки розповсюджений по всій Україні. Господині у вересні висаджують кріп, петрушку, базилік зелений і фіолетовий, коріандр (кінза). Всі ці трави невибагливі, добре переносять пониження температури і швидко ростуть. Їх можна збирати в середньому вже через 3-4 тижні після висівання у грунт.

Корисні поради для висівання насіння пряних трав

Замочування і механічна обробка насіння. Можна потерти у руках насіння, наприклад, кропу, а потім замочити на добу у воді. Мікротріщини, які з’являться під час тертя дозволять легше пробити цупку шкірку насінини. В результаті, насіння легше проб’ється на зовні.

Використання стимуляторів. У вересні, щоб прискорити зростання пряних трав, можна скористатися стимуляторами росту для рослин.

Підживлення грунту. При осінніх посадках ми висаджуємо рослини на грядки, з яких вже зібрали урожай городини. Звичайно. Що земля там вже дещо виснажена. Тому важливо внести добрива, щоб наші посадки, які ми робимо у вересні, мали гарний результат.

Для посадки у вересні слід обирати салати, які мають короткий період вегетації і вони швидко зростають. Тому важливо, щоб у грунті було достатньо поживних речовин, для цього слід внести азотно-калійні добрива. І тоді всі посадки, які зроблені у вересні на відкриті грядки, порадують Вас і Вашу родини свіжими вітамінами, коли на дворі вже стане холодно.

В нагоді може стати Місячний календар консервування вересень 2022, який вказує сприятливі дні для консервкції та інших заготовок на зиму

Стежити за нами у Facebook

- Advertisment -

Ви не можете копіювати текст