ГоловнаСад та городУкриття в’юнких троянд на зиму різними способами

Укриття в’юнких троянд на зиму різними способами

Деякі види троянд можуть зимувати і без укриття, особливо, якщо сильні морози не очікуються, як, наприклад, у південних регіонах України. Проте більшість сортів троянд потребують додаткового захисту від холоду. Укриття в’юнких троянд на зиму різними способами допоможе обрати вірний метод в залежності від регіону. Перед укриттям на зиму, троянди слід підготувати.

Укриття в’юнких троянд на зиму: перший спосіб

Укриття в’юнких троянд на зиму різними способами
Укриття в’юнких троянд землею і лапаттям

Цей метод уюезпечення троянд від замерзання більше підходить для лісистої місцевості через наявність укрівельного матеріалу. Якщо поряд є діси, де можжна взяти укрівелльний матеріал, цей способ зручний і дієвий.

Потрібно засипати кущ землею 20-30 см від ґрунту. Потім покласти ялинкову хвою, насипати пісок і хвою. Зверху накрити гіллям (ялини чи сосни), а потім всю «конструкцію» треба обмотати плівкою. Навесні укриття знімається поступово: спочатку знімаються гілки, а потім вже знімається пісок і грунт і вивільнюються гілки троянди.

В’юні троянди на зиму можна накривати каркасами

Укриття в’юнких троянд на зиму різними способами
Каркас для укриття в’юнких троянд на зиму

Цей спосіб більш складний і потребує більше часу. Він підходить для холодних регіонів чи в холодні зими. Для цієї роботи треба обрати сухий, погожий день. Стебла троянди потрібно скрутити джгутом. Товсті і важкі пагони треба пригнути до землі і покласти на каркас з дроту. Зверху над складеними пагонами, монтуємо дерев’яний навіс. Потім  обгортаємо його плівкою.

Поки температура повітря не опуститься нижче, ніж –3°C, треба тримати бокові стінки привідчиненими. Таким чином троянди можуть загартовуватися перед настанням холодів. Як тільки стане морозніше, потрібно повністю закрити конструкцію плівкою.

Стежити за нами у Facebook

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст