ГоловнаСад та городУкриття в’юнких троянд на зиму різними способами

Укриття в’юнких троянд на зиму різними способами

Деякі види троянд можуть зимувати і без укриття, особливо, якщо сильні морози не очікуються, як, наприклад, у південних регіонах України. Проте більшість сортів троянд потребують додаткового захисту від холоду. Укриття в’юнких троянд на зиму різними способами допоможе обрати вірний метод в залежності від регіону. Перед укриттям на зиму, троянди слід підготувати.

Укриття в’юнких троянд на зиму: перший спосіб

Укриття в’юнких троянд на зиму різними способами
Укриття в’юнких троянд землею і лапаттям

Цей метод убезпечення троянд від замерзання більше підходить для лісистої місцевості через наявність укрівельного матеріалу. Якщо поряд є ліси, де можна взяти укривальний матеріал, цей спосіб зручний і дієвий.

Потрібно засипати кущ землею 20-30 см від ґрунту. Потім покласти ялинкову хвою, насипати пісок і хвою. Зверху накрити гіллям (ялини чи сосни), а потім всю «конструкцію» треба обмотати плівкою. Навесні укриття знімається поступово: спочатку знімаються гілки, а потім вже знімається пісок і грунт і вивільнюються гілки троянди.

В’юні троянди на зиму можна накривати каркасами

Укриття в’юнких троянд на зиму різними способами
Каркас для укриття в’юнких троянд на зиму

Цей спосіб більш складний і потребує більше часу. Він підходить для холодних регіонів чи в холодні зими. Для цієї роботи треба обрати сухий, погожий день. Стебла троянди потрібно скрутити джгутом. Товсті і важкі пагони треба пригнути до землі і покласти на каркас з дроту. Зверху над складеними пагонами, монтуємо дерев’яний навіс. Потім  обгортаємо його плівкою.

Поки температура повітря не опуститься нижче, ніж –3°C, треба тримати бокові стінки прочиненими. Таким чином троянди можуть загартовуватися перед настанням холодів. Як тільки стане морозніше, потрібно повністю закрити конструкцію плівкою.

Нагадаємо, що основна проблема взимку не тільки (не стільки) мороз, як перепад температури. Тобто при зниженні температури коренева система замерзає, а після підвищення температури, за пару годин відтає і потрапляє у вологу атмосферу, а потім знову замерзає. Ось чому важливо уривати теплолюбиві рослини на зиму.

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст