ГоловнаСад та городМісячний посівний календар городника по фазам Місяця і знакам Зодіаку

Місячний посівний календар городника по фазам Місяця і знакам Зодіаку

Досвідчені аграрії і городники намагаються проводити маніпуляції з рослинами, рахуючись з фазами Місяця, адже вважається, на розвиток рослин впливає положення супутника нашої Землі. Місячний посівний календар городника виокремлює сприятливі і несприятливі дні по знакам Зодіаку, які також впливають на ефективність робіт по догляду за рослинами.

Місячний посівний календар городника по фазам Місяця, які фази бувають і як вони впливають на рослини

Посівний календар городника по фазам Місяця і знакам Зодіаку
Фаза Місяця по-різному впливає на рослини і догляд за ними

З давніх часів було помічено, що сходження паростків, розвиток і достигання городніх культур, бувають різними. Після спостережень ще середньовічні науковці зробили висновок, що на рослини впливає те, в якій фазі Місяця проводилась та чи інша маніпуляція. Так поступово формувався Місячний посівний календар рослин, який складається на кожен період часу окремо, адже Місяць змінює своє положення на небосхилі і переходить з одного зодіакального сузір’я в інше. Також, потрібно враховувати Молодик і Повний Місяць.

Фаза Місяця і знаходження його у знаку Зодіаку впливає не лише на рослини, а і на ефективність робіт, які проводяться. З огляду на фази Місяця, необхідно не тільки висівати насіння і висаджувати рослини, але і вносити добрива, обрізати, пересаджувати рослини, розпушувати грунт.

Саме тому поради Місячного посівного календаря потрібно враховувати, коли проводимо роботи в городі, саду чи по догляду за кімнатними рослинами. Посівний календар по фазам Місяця задає напрямок по часу виконання і по видам робіт на землі. Спираючись на поради посівного календаря, необхідно обов’язково виконувати агротехнічні правила і враховувати кліматичні умови у Вашому регіоні.

Фази Місяця і їх вплив на рослини

В залежності від фази, Місяць по-різному впливає на рсолини

Молодик

фахівці не рекомендують ніякі роботи з рослинами і на землі. В народження Нового Місяця відпочивають і рослини, і земля, і люди.

Зростаючий Місяць

Фаза зростаючого Місяця – це період від Молодика до Повного Місяця. В цей час всі соки рослини і вона сама, рухаються вгору – від коріння до кінчиків листя. Зростаючий Місяць сприяє активному росту надземної частини рослини. Такі дні сприятливі по догляду за рослинами, у яких використовується надземна частина – плоди, квіти, насіння.

Спадаючий Місяць

Фаза спадаючого Місяця – це час від моменту Повного Місяця і до Молодика. В такій період соки і життєва сила рослина йдуть зверху внизу, до кореня. Тому Посівний календар городника радить в такий період висаджувати коренеплоди, цибулинні і бульбові культури.

Повний Місяць

Період повного Місяця вважається апогеєм її циклу, своєрідним «розквітом» всіх сил та енергій. Вважається, що на Повний Місяць активно витрачається енергія. Садити в цей час в принципі можна, якщо так складаються обставини. Проте потрібно враховувати важливий фактор: дозволяється тільки сіяти, але не пересаджувати розсаду з корінням. Пов’язано це з тим, що активізація енергетичного потенціалу рослини в даний період можлива тільки при його стабільному стані, але не на тлі стресу від пересадок.

Посівний календар городника не рекомендує висівати насіння на розсаду, якщо Повний Місяць знаходиться в наступних знаках Зодіаку:

 • Риби;
 • Скорпіон;
 • Рак.

Посівний календар враховує не лише фазу Місяця, а ще й в якому знаку Зодіаку він перебуває. Знаки Зодіаку також впливають на структуру енергії Місяця і її вплив на рослини. Тому, це дуже важливий чинник, який потрібно враховувати при вирощуванні рослин.

Деякі правила і рекомендації, яких рекомендує дотримуватися Місячний посівний календар

Найкраще висаджувати рослини на світанку або перед обідом.

На зростаючий Місяць використовуйте мінеральні добрива.

На спадаючий Місяць краще спрацьовує органічне підживлення.

Місячний посівний календар городника враховує вплив знаку Зодіаку, в якому перебуває Місяць

Посівний календар городника по фазам Місяця і знакам Зодіаку
Вплив Місяця на рослини залежить і від його знаходження у певному знаку Зодіаку

Фахівці вважають, що важливим правилом, виконання якого допомагає отримувати гарні врожаї, є врахування поєднання певних її фаз Місяця з певними знаками Зодіаку. Кожна рослина має «свою» місячну фазу і «свій» знак Зодіаку. Відповідно, найкращим часом для посадки, пересадки, а також інших важливих робіт по догляду за рослиною і буде той час, коли відбувається поєднання «його» місячної фази і знака Зодіаку. Саме таким чином складається Місячний посівний календар городника, який складає рекомендації по посадці рослин.

Місячний посівний календар городника розділяє знаки Зодіаку на три типи по їх впливу на рослини:

Плодючі знаки Зодіаку:

 • Скорпіон
 • Риби
 • Рак

Середньоплодючі знаки Зодіаку:

 • Стрілець
 • Терези
 • Козеріг
 • Тілець

Безплідні знаки Зодіаку:

 • Овен
 • Близнюки
 • Лев
 • Діва
 • Водолій

Поради Місячного посівного календаря городника по видам робіт в залежності від перебування Місяця у знаку Зодіаку

Як і коли доглядати в залежності від типу рослин і зодіакального знаку перебування Місяця

Коренеплоди і цибулинні рослини

Коли Місяць перебуває у сузір’ї Тільця, Діви чи Козерога (стихія Землі) – в цей період рослини активно розвиваються, активізується потужне зростання їх коренів. Це сприятливі дні для висівання, пікіровки, підгортання і збору врожаю коренеплодів і цибулинних рослин. Тому місячний посівний календар вважає сприятливим днями для цих рослин, коли Місяць перебуває у знаку Тільця, Діви або Козерога.

Листяні рослини

для них сприятливі дні, коли Місяць перебуває у знаках Зодіаку – Рак, Скорпіон, Риби.  Знаки стихії Води (Рак, Скорпіон, Риби), насичують енергією листя (добре ростуть і розвиваються зеленні культури). Це стосується посіву, пікіровки, посадки, розпушування, підгортання, підживлення та обробки пестицидами листяних рослин. Але ці дні несприятливі для збору врожаю, особливо призначеного для тривалого зберігання, – для цього підходять дні “квіткових” і “плодових” рослин.

Квіткові рослини

Коли Місяць перебуває у сузір’ях знаків стихії Повітря – Близнюках, Терезах і Водолії, найкраще відбувається квітування, зав’язуються плоди. Місячний посівний календар городника вказує на такі дні, які сприятливі для квіткових рослин. Отже, в цей час добре проводити: висівання, пікірування, пересаджування розсади у теплицю чи у відкритий грунт, розпушування землі, підгортання. Дні «повітряних» знаків Зодіаку також сприятливі для зрізання букетів для дому – вони довше залишаються свіжими і привабливими.

Для посадки цибулинних рослин «квіткові дні» також підходять. Дні знаків стихії Повітря – Близнюки, Терези і Водолій, сприятливі для догляду за в’юнкими рослинами. Посадкою і пересадкою квітучих рослин краще займатися, коли Місяць перебуває у спадаючій фазі.

Плоди і насіння

Коли Місяць перебуває у знаках стихії Вогню – Овен, Лев, Стрілець, тоді активно відбувається розвиток плодів і визрівання насіння. У ці дні плодові рослини сіють, садять, пікірують, розпушують землю для і навколо них, підгортають, підживлюють, обробляють пестицидами. Однак у вогненних знаків є і інша особливість – вони травмонебезпечні. Тому в цей час рослинам не можна наносити рани – вони довго заживають, є небезпека інфікування.

Досвідчені городники радять спиратися на поради Місячного посівного календаря.  Проте необхідно обов’язково виконувати агротехнічні правила посадки і догляду за рослинами. І, безумовно, зважати на погодні умови у Вашому регіоні.

Що означають дні Плодів, Листя, Квітів і Кореня у посівному календарі?

Стежити за нами у Facebook

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст