ГоловнаПсихологіяЩоб мрії збувалися: як правильно створити карту бажань

Карта бажань – це спосіб візуалізації мрій, який може допомогти втілити бажання і реалізувати задумане за допомогою глибинних психологічних механізмів. Для того, щоб скористатися цим способом, потрібно знати, як правильно зробити дошку візуалізації мрій. Особливо важливими є правила, де і як розмістити сектори карти бажань, які відповідають за певну сферу вашого життя. Не менш важливо правильно підібрати картинки для карти бажань (фото) і правильно активізувати карту бажань, щоб вона запрацювала. У цьому допоможуть покрокові рекомендації, як створити дошку візуалізації мрій і зразки карти бажань.

Що таке карта бажань чи, як її ще називають, дошка візуалізації мрій?

Як правильно зробити дошку візуалізації мрій
Як правильно зробити карту бажань: сектори дошки візуалізації мрій

Езотерики вважають, що карта бажань використовує вищі сили, щоб допомогти в здійсненні ваших мрій. Психологи зазначають, що дошка чи карта бажань – це не магія і дієвість візуалізації бажань ґрунтується на психології людини. Але, як езотерики, так і психологи стверджують, що візуалізація бажаного допомагає його втілити, тому що допомагає зосередитися на реальних бажаннях. Створення карти бажань допомагає сфокусуватися на тому, що дійсно важливо, сформувати і відчути образ бажаного в голові, душі і тілі.

Якщо регулярно дивитися на карту, бажання почнуть глибоко проникати в підсвідомість. Людина, навіть не усвідомлюючи того, буде рухатися у напрямку до мети. Дуже важливо оформити карту таким чином, щоб вона радувала око і викликала позитивний відгук у душі. У цьому допомагають зображення і текст. Зображення чудово передають образи, а текст їх уточнює.

Час для складання карти бажань потрібно вибрати правильно

Ідеальний час для створення дошки візуалізації мрій – тиждень-два після настання Нового року. За китайським календарем китайський Новий Рік у 2024 році настає 10 лютого 2024 це рік Зеленого Водяного Дракона.

З 10 по 16 лютого 2024 – зростаюча фаза Місяця і перший тиждень нового року за китайським календарем. Це ідеальний час створення візуалізації наших мрій,

щоб карта бажань була максимально дієвою. В інший час також можна скласти цю карту, але найбільший ефект протягом року матиме карта, складена в зазначений час.

Якщо цей період минув, фахівці феншуй вважають, що дошка візуалізації повинна створюватися на зростаючий Місяць або на Молодик. Тому що в цей період потужна енергетика заряджає карту бажань на здійснення мрій. Отже, коли ви плануєте створювати дошку бажань, слід звірятися з фазами Місяця.

Завантажити місячний календар 2024 на кожен день року
Місячний календар 2024 на кожний день 2024
Місячний календар 2024 на кожний день. Всі фази місяця 2024 Молодик, Повня, чверті місяця

Що потрібно, щоб створити карту бажань

Правильне місце створення

Дуже важливо вибрати місце, де ви будете створювати візуальне відображення свої мрій. Бажано, щоб було

  • просторе і світле приміщення з позитивною енергетикою;
  • інтимна атмосфера (тобто карта створюється на самоті) і приємна музика;
  • гарний настрій і фізичне здоров’я.

Що потрібно підготувати, щоб правильно зробити дошку візуалізації мрій

Дошку візуалізації краще зробити на великому аркуші «ватман» А-0. Карта бажань такого розміру буде змістовною, наглядною і максимально повною. Проте, не завжди цей формат може бути зручним, тому ви можете взяти аркуш меншого розміру. Також, можна використовувати пробкову дошку, до якої прикріплювати фото. А коли бажання здійсниться, ви можете замінити картинку на дошці з «бажаю» на «здійснилося».

Перш ніж зробити карту, крім паперу (дошки) слід підготувати канцелярське приладдя:

  • кольорові олівці;
  • фломастери або маркери;
  • клей, лінійку, ручки.

Якщо є хист до малювання, можна використовувати фарби.

Як підібрати фото для того, щоб створити карту бажань

Важлива складова для створення карти – наявність картинок, фотографій, які відображають ваші мрії і бажання. Тут існують різні рекомендації, які ми озвучуємо, а рішення, який варіант взяти в роботу, залежить від вас. Частина фахівців рекомендує вирізати цікаві картинки, які демонструють ваші мрії, з журналів. Проте, інші спеціалісти не рекомендують вирізати зображення з журналів, тому що такі фото мають зворотну сторону з надрукованим текстом. А це може негативно позначитися на здійсненні бажань.

Найпростіший спосіб – знайти необхідні картинки в інтернеті і роздрукувати їх на кольоровому принтері. 

Щоб створити дієву карту бажань, слід вибирати яскраві зображення, які асоціюються з чимось позитивним, а також не мають подвійного сенсу. Якщо одне з ваших бажань полягає в тому, щоб знайти другу половину, то не потрібно розміщувати на дошці фото людини, яку ви знаєте. Краще підібрати фото абстрактного персонажа, який найбільше відповідає вашому ідеалу.

Як правильно підготуватись до створення дошки бажань

Як створити карту бажань правильно
Створюючи карту бажань, заздалегідь продумуємо формулювання мрії і підбираємо картинки

До початку створення карти бажань, потрібно підготуватися і добре все продумати

По-перше, треба заздалегідь визначитися, на якій сфері вашого життя (будинку) ви хотіли б зосередитися.

Ви можете вибрати одну зону, кілька секторів, або зосередитись на всіх, але застосувати лише кілька речей до кожної сфери.

Як і у всіх дошках для візуалізації бажань, найкраще використовувати якомога більш конкретні формулювання.

Друге: обдумайте всі речі, які ви хотіли б отримати найближчим часом.

Ви можете отримати щось дійсно конкретне.

Наприклад: Я отримую додатково 25 000 гривень протягом наступних шести місяців.

Або: “Я радію новій шкіряній сумочці червоного кольору «Бренд»”

Або ви можете бути більш загальним: “Я маю шикарну сумочку”.

Тобто, якщо сформулювати конкретне бажання буде надто складно, можна використовувати більш загальні побажання, але все ж вони повинні ґрунтуватися на реаліях, а не бути повністю абстрактними.

По-третє, ви почнете шукати слова, твердження та / або картинки, які представляють те, що ви хотіли б закликати у своє життя.

Наприклад, якщо ви хочете нову роботу, ви можете знайти фотографії одягу, який ви хотіли б носити на роботі, або зображення, яке відображає тип роботи, яку ви хотіли б робити.

Продумайте всі свої побажання, запишіть їх, підготуйте аркуш або дошку і у вас готово все, щоб зробити карту бажань. Зрештою, Всесвіт може надіслати вам щось, лише якщо ви вірите, що можете це отримати!

Шаблон дошки візуалізації мрій: як правильно розташувати сектори

За допомогою олівця і лінійки треба поділити аркуш паперу (дошку) на 9 зон, кожна з яких відповідає за певну сферу. Фото, які підготовлені, потрібно підписати, для якої зони вони призначені.

Не можна залишати не заповнені сектори, це змінює енергетику карти. Також, не закінчивши роботу з одним сектором, не можна переходити до наступного.

Сектори карти бажань: шаблон розташування

Сектори карти бажань: шаблон розташування
Сектори карти бажань: шаблон розташування

Важливо: Складання карти треба робити суворо за годинниковою стрілкою. Кожна зона повинна містити візуальне відображення мрії – фото, роздруківка картинки та запис мрії (бажання).

Всі відібрані фото (картинки) повинні мати позитивний зміст.

За що відповідають сектори (зони) карти бажань

Готуючи малюнки для колажів дошки візуалізації бажань, пам’ятаємо про те, що вони повинні мати позитивний зміст. Найкращий варіант – роздрукувати на кольоровому принтері ті малюнки, які відповідають вашим прагненням.

Прописуючи мрію в кожен сектор карти бажання, потрібно чітко формулювати мрію і пам’ятати, що вона повинна бути тільки вашою,  націленою на ваше благо і реалістичною.

Центральний сектор карти бажань – зона здоров’я

Сектори карти бажань здоров'я дошка візуалізації мрій, як оформити сектори, зразок
Зразок оформлення карти бажань сектор здоров’я

Це один з найважливіших секторів, тому він розташований у центрі карти бажань. Ви повинні дуже серйозно підходити до його оформлення.

В цьому секторі варто розмістити кілька ваших найвдаліших фотографій, які пов’язані з хорошими спогадами. На них ви повинні бути здорові і випромінювати позитивну енергетику. Ідеально підходять для цього зображення, пов’язані зі спортом, здоровим способом життя, красою. Наприклад, картинки з фітнес-центру, ресторану здорової їжі, прогулянок на природі тощо. Можна використовувати малюнки.

Перший сектор карти бажань: зона багатства

Сектори карти бажань багатство дошка візуалізації мрій, як оформити сектори, зразок
Зразок оформлення сектор карти бажань Багатство

Як вже зазначалося, цю зону, як і будь-яку іншу, потрібно оформити картинками. Проте слід враховувати певну специфіку. Адже зазвичай у людей багатство асоціюється з пачками грошей, золотими злитками, діамантами і подібне. Фахівці не рекомендують використовувати такі малюнки.

Краще підібрати зображення з шикарними авто, дорогими годинниками і аксесуарами, будинками тощо. Тобто підібрати малюнки, на яких зображені речі, які уособлюють багатство, статус.

Другий сектор карти бажань: зона слави і досягнень, самореалізації

Сектори карти бажань самореалізація слава дошка візуалізації мрій, як оформити сектори, зразок
Зразок як створити оформлення сектору слави і самореалізації на карті бажань

Цей сектор важливий для підвищення самооцінки, вашого зростання і впевненості у собі. Уявіть, в якій сфері свого життя, ви хотіли б досягти успіху. Якщо ви бажаєте бути лідером на роботі, можна, наприклад, розмістити фото чашки з написом «Кращий співробітник». Ви мрієте здобути перемогу в спортивному змаганні? Додайте зображення золотої медалі. У вас є мрія розвивати свої вокальні здібності і досягти успіху, тоді доречно розмістити, наприклад, фото з концерту і людей, що аплодують виконавцю.

Третій сектор карти бажань: зона кохання і стосунків

Сектори карти бажань кохання стосунки дошка візуалізації мрій, як оформити сектори, зразок
Зразок оформлення карти бажань: як зробити правильне оформлення сектору кохання і стосунків

Заповнюючи зону особистих стосунків, потрібно бути дуже уважними. Якщо ви ще не знайшли своє кохання і хочете знайти другу половинку, тоді розмістить у цьому секторі фото типажу своєї симпатії. Або ж розмістить там малюнки закоханих чи людей, типаж яких вам подобається, а також сердечкі, картинки з романтичною атрибутикою. Важливо не використовувати фото знайомих людей або відомих особистостей. Якщо у вас вже є пара, то доречно розмістити спільні фотографії.

Четвертий сектор карти бажань: зона сім’ї

Як правильно зробити карту бажань сектори оформлення
Зразок оформлення карти бажань: зона сім’ї

Тут бажано розмістити фото вашої родини у щасливі моменти життя. Наприклад, відпочинок на природі, якесь сімейне свято, день народження. Також, підходять картинки з дітьми, які розважаються, фото з домашніми улюбленцями. Головне, щоб ця зона випромінювала тепло, затишок, комфорт, радість – все те, що ви бажаєте відчувати і бачити, повертаючись додому.

П’ятий сектор карти бажань: зона творчості і талантів, дітей

Карта бажань зразок як правильно зробити дошку візуалізації мрій
Зразок як створити оформлення сектору творчості і дітей для карти бажань

Для оформлення цієї зони треба продумати, чим би вам хотіли займатися у вільний час чи які таланти хотіли б в себе відкрити. Наприклад, можна розмістити фото, де ви займаєтесь улюбленим хобі. Або картинку, на якій люди танцюють, співають, грають на музичних інструментах. Можна використовувати зображення, які відображають ваші вміння і таланти, які ви бажаєте розвивати. Якщо ви бажаєте дитину, розмістить гарне фото малюка, яке вам подобається.

Шостий сектор карти бажань: зона знань і саморозвитку

Карта бажань зразок як правильно зробити дошку візуалізації мрій
Як зробити оформлення сектору знань і саморозвитку на карті бажань

Даний сектор потрібно заповнити зображеннями грамот, медалей, різних нагород. Якщо ви хочете закінчити престижний вуз, то можна додати диплом. Або ж, якщо плануєте вчитися в автошколі, то можна розмістити в зоні знань автомобільні права. Якщо у вас немає планів для цього сектору, тоді тут можна розмістити щось, що пов’язано з навчанням дітей.

Сьомий сектор карти бажань: зона кар’єри

Карта бажань зразок як правильно зробити дошку візуалізації мрій
Зразок оформлення зони кар’єри на карті бажань

В даній зоні слід розмістити картинки, які викликають у вас асоціації з успіхом в кар’єрі. Якщо ви в пошуку роботи, то виберіть зображення сучасного офісу, співробітників в ділових костюмах. Щоб бажання здійснилося, напишіть яку зарплатню ви захотіли би отримувати. Також, варто прописати бажану посаду.

Восьмий сектор карти бажань: зона подорожей і помічників

Карта бажань зразок як правильно зробити дошку візуалізації мрій
Як створити зону подорожей на карті бажань: зразок оформлення

Оформлення цього сектору просте і зрозуміле. Треба підібрати фото (малюнки) мальовничих краєвидів, які ви бажаєте відвідати. Помічники – це друзі, наставники, люди, на яких ви рівняєтеся. Якщо таких фотографій у вас не виявиться, то можна підібрати малюнок в інтернеті, наприклад, фото веселої компанії.

Як правильно сформулювати і підписати бажання на дошку візуалізації мрій

Правильний підпис ваших бажань не менш важливий, ніж правильні фото, місце і час створення карти бажань. Якщо не притримуватись правил створення підписів для дошки візуалізації мрій, ваша карта бажань може не спрацювати.

Потрібно, щоб бажання були позитивними. Ні в якому разі не можна бажати комусь зла задля досягнення мрії. Інакше Всесвіт бумерангом поверне негатив вам. Не можна використовувати частку «не». Наприклад, фраза «Невдачі і хвороби цього року не прийдуть до мене», слід сформулювати так: «У цьому році мене супроводжує удача і відмінне здоров’я».

Всі бажання формулюють у теперішньому часі. Так, ніби ситуація уже триває. Наприклад, замість «Успіх прийде до мене в цьому році», треба писати «Успіх супроводжує мене в цьому році».

Слід складати здійсненні бажання. Наприклад, якщо у вас зарплатня 10 тисяч гривень, то навряд чи бажання мати зарплатню 150 тисяч буде реалістичним, а от замінити на 15 тисяч – це реалістичний підхід. Також, намагайтеся писати більш конкретні побажання, наприклад: замість «У цьому році моя зарплата зросте», правильно писати: «У цьому році моя зарплатня зростає на 5 тисяч гривень».

Бажання, які ви готуєте для дошки візуалізації, повинні стосуватися лише вас особисто. Неправильно: «Мій чоловік отримав підвищення на роботі». Але можна трохи перефразувати і зробити таке формулювання: «Я щаслива, тому що мій чоловік отримує хорошу зарплатню». Тобто бажання повинні бути вашими. Подумайте, ви особисто хочете закінчити виш з червоним дипломом, або цього хочуть ваші батьки?

Ще раз нагадаємо, що зазначали вище. Не можна формулювати бажання, які мають на меті нашкодити комусь. Тобто забороняється бажати комусь захворіти або померти. Не можна писати: «… Ім’я … кинув сім’ю і живе зі мною». Тут простежуються негативний сенс бажання і втручання в життя іншої людини.

В бажаннях повинна бути конкретика. Не слід використовувати неоднозначні формулювання, які по-різному можна тлумачити. На зразок: «Мені дали багато грошей». Тут неясно, яка саме сума і яким чином прийшли фінанси. Потрібно точніше викладати свої думки, наприклад: «Я заробила 100 тисяч гривень на покупку машини». Або ж, для зони багатсва приклад: «Я їжджу на своєму Mercedes». «Я живу в своєму будинку на березі моря».

Загалом, формулювання бажання для дошки візуалізації подібне до вимог у формулюванні афірмацій.

Як правильно активізувати карту бажань і працювати з дошкою візуалізації

Коли ми повністю заповнили всі 9 секторів і наша карта бажань готова, необхідно її активізувати. Це зробити дуже просто.

Як активізувати дошку візуалізації мрій

Треба створити і прописати бажання, яке легко здійснити і помістити його в одну із зон. Наприклад: «Я хочу подивитись мелодраму про кохання» з візуалізацією – постер фільму. Після розміщення бажання, передивіться цей фільм. Все, ваша карта активована.

Коли бажане здійснилося, треба обов’язково виконати наступні дії:

  • подякувати карті за здійснення бажання;
  • замінити бажання на нове.

Це стосується не лише бажання для активації карти. Але й всіх тих, які будуть здійснюватися. На карті не повинно залишитися порожнє місце.

Щоб карта бажань працювала, потрібно постійно прикладати для цього зусилля

Карту бажано розмістити так, щоб ви могли її бачити. Дуже добре, якщо це буде місце біля ліжка, щоб прокинувшись, ви одразу роздивлялися свої мрії. Вранці і ввечері розглядайте малюнки, читайте свої бажання. Уявіть, що вони вже збулися і ви відчули позитивні емоції.

Фахівці вважають, що карту краще не демонструвати стороннім людям. Адже вони можуть негативно на неї впливати. Тому буде доцільним прибирати дошку, коли до вас завітають гості.

Причини, через які карта бажань не працює

Бувають ситуації, коли створено правильно – і фото, і формулювання побажань вірні, і активація карти проведена. Але вона не працює.

Причиною може бути те, що внутрішньо ми не готові до здійснення загаданих бажань.

А Всесвіт бачить це, навіть, якщо ми самі цього не усвідомлюємо.

Наприклад, хочемо зустріти кохану людину, але не готові працювати над відносинами, міняти свої принципи. Хочемо завести собаку, але не готові бути відповідальними до вихованця. Хочемо високу посаду, але не готові вчитися новим навичкам. Тому, щоб не було розчарування, ретельно проаналізуйте своє ставлення до тих чи інших речей, щоб загадувати саме ті бажання, які дійсно важливі для вас і ви готові до їх здійснення.

Як зробити карту бажань: зразки оформлення дошки візуалізації мрій

Запропоновані малюнки оформлених дошок бажань допоможуть вам краще зорієнтуватися і взяти собі найкращий зразок, щоб зробити свою власну карту бажань.

Дошка візуалізації мрій зразок дошки бажань як зробити дошку бажань
Оформлення карти бажання фото і малюнками які містять заповітні мрії
Дошка візуалізації мрій зразок дошки бажань як зробити дошку бажань
В центрі карти бажання повинно бути ваше фото
Дошка візуалізації мрій зразок дошки бажань як зробити дошку бажань
Зразок дошки бажань: правильно підібрані фото на тлі синього неба
Дошка візуалізації мрій зразок дошки бажань як зробити дошку бажань
Зразок карти бажань на дошці з пробки

Карту бажань недостатньо правильно створити. Щоб ваша дошка візуалізації мрій працювала, потрібно прикладати для цього зусилля – тоді Всесвіт вам відповість, даруючи бажане.

Важливо пам’ятати, що дошка візуалізації мрій (карта бажань) працює не більше 3 років. Потім її потрібно оновити.

Картинки для карти бажань

Сектор здоров’я

Зона багатства, приклади картинок

Сектор слави, досягнень і самореалізації

Картинки для сектору кохання карти бажань

Приклад оформлення сектору сім’ї

Афірмації для карти бажань, які допоможуть створити тексти побажань

Сектор Здоров’я

Афірмації на багатство

Тексти афірмацій в сектор слави і досягнень

Афірмації на кохання

Приклади текстів афірмацій в сектор сім’ї

Афірмації на творчість карти бажань в п’ятий сектор дошки візуалізації мрій

Тексти афірмацій в сектор знання і самореалізації

Афірмації в сектор Кар’єри

Афірмації в карту бажань сектор подорожі і помічників

Ви не можете копіювати текст