ГоловнаАрхів Сад і городПосадка картоплі травень 2022 в сприятливі дні місячного посівного календаря та за...

Квітень цього року видався досить холодним. Тому дуже актуально будуть поради місячного посівного календаря на травень 2022. Коли проводиться посадка в травні 2022 в сприятливі дні, вказує місячний посівний календар і називає дати, коли заборонені дні для посадки картоплі й інших рослин.

Заборонені дні місячного посівного календаря травень 2022, коли посадка картоплі й інших рослин не рекомендована

Як відомо, висаджувати рослини, висівати насіння на розсаду, й взагалі – доглядати за рослинами краще у сприятливі дні місячного посівного календаря. В інші дні ці маніпуляції також виконуємо. Але місячний календар застерігає і наполегливо не рекомендує турбувати рослини в заборонені дні через їх велику вразливість.

В кожен календарний місяць ми маємо кілька заборонених днів, які завжди припадають на три дні Молодика – за день до, в день і день після народження нового Місяця, та на повний Місяць.

Заборонені дні для роботи з рослинами 2022 завантажити

"<yoastmark

Дати, коли в травні 2022 заборонені дні для посадок

  • 1, 16, 29, 30, 31

Зауважимо, що 1 травня місячний календар назвав заборонений, тому що це третій день з трьох днів Молодика, який перейшов до нас з квітневого молодого Місяця.

Посадка картоплі травень 2022 в сприятливі дні місячного посівного календаря

Як вже зазначалося, найкраще садити і вирощувати рослини в сприятливі дні, які вказує місячний посівний календар городника і садівника.

Найкращі дні для посадки картоплі в травні 2022

  • 2, 5, 6, 7, 12, 13, 14, 15, 17, 18, 19, 20, 23, 24, 27, 28 травня.

Оптимальна температура грунту для посадки картоплі

В залежності від регіону України – клімату, який там превалює, сорту картоплі, яка береться на посадку і стану землі, температура для посадки картоплі може відрізнятися. Вважається, що оптимальна температура грунту на глибині 10-12 см для посадки картоплі становить +15℃, мінімальні показники прогріву грунту +7℃… +8℃.

Фахівці зазначають, що, якщо температура буде нижчою за +15 градусів, то це уповільнить проростання пагонів бульби, або ж картопля взагалі може не прорости. Для орієнтиру, прийнятна температура для посадки картоплі буде тоді, коли середньодобова температура повітря не менше тижня буде +10℃… +15℃.

  • За спостереженнями, чим вища температура грунту, то швидше з’являються сходи. Якщо посадити картоплі в грунт, температура якого +11℃… +12℃ градусів, то сходи з’являться на 23-й день, +14℃… +15℃ – на 17-18 день.

Важливий показник для посадки картоплі – це вологість грунту. Цей показник повинен бути на рівні 70%-80%. Тобто, якщо земля дуже волога, краще не садити картоплю, тому що це спровокує появу хвороб і шкідників.

Місячний посівний календар травень 2022 вказує, що садити в кожен день травня

Ви не можете копіювати текст