ГоловнаАрхів Сад і городКоли сіяти горох травень 2023 за місячним календарем та температурними показниками

Коли сіяти горох травень 2023 за місячним календарем та температурними показниками

Горох досить не вибагливий при вирощуванні, проте він, як й інші культури, потребує до себе дбайливого ставлення. Принаймні, треба саджати за температурними показниками, та фахівці радять сіяти горох, коли настають сприятливі дні за місячним календарем на травень 2023 року.

Коли сіяти горох за температурними показниками в травні 2023

Горох не надто вередлива рослина, але його не можна висаджувати, поки холодно. На жаль, весна 2023 видалась досить прохолодною, а травень приніс чимало ночей із заморозками. Фахівці рекомендують не поспішати сіяти горох, поки не пройшли ці холодні циклони. Тому що, крім того, що рослина буде довго проростати, ще й врожайність знизиться.

Оптимальна температура для посадки гороху становить від +16°C до +20°C протягом не менше, як 5 днів.

Коли сіяти горох травень 2023 за місячним календарем у сприятливі дні та агротехнічні прийоми підвищення врожайності гороху

Місячний посівний календар на травень 2023 назвав найкращі дні, коли саджати горох

Як бачимо, на початку травня цьогоріч було прохолодно, тому готуємося саджати горох з середини місяця. З цього періоду довгостроковий прогноз погоди передбачає прогрівання повітря близько +20°C… +22°C.

  • 2, 3, 4, 7, 8, 21, 22, 23, 24, 30, 31 травня.

Важливо до посадки стежити за детальними погодними прогнозами та зважаємо на кліматичні умови вашого регіону.

Агротехнічні прийоми підвищення врожайності гороху

Досвідчені фахівці порадили деякі прийоми, які допоможуть збільшити врожайність

  • подовження періоду плодоношення та сприяння збільшенню врожаю гороху можна досягти, прищипнувши маківку паростка. Завдяки цій процедурі паростки гороху випускають бічні пагони (вони теж будуть родити).
  • прищипування бічних пагонів гороху стимулює ще більше розгалуження рослини. І це добре, адже чим більше паросток випустить стебел, тим більше буде врожай.

Наприклад,  можна вирощувати горох за такою схемою:

  • спочатку прищипувати половину всіх висаджених рослин. Потім, через час, потім половину від половини, що не прищипувалася й так далі. Завдяки такому підходу ми збільшуємо тривалість плодоношення й отримуємо горох з різним терміном дозрівання.

Починати прищіпку можна й тоді, коли паростки гороху ще невелику. Саму процедуру рекомендується проводити в сонячну погоду з ранку, щоб ранка встигла підсохнути й тоді зменшується ризик, що рослина захворіє.

Стежити за нами у Facebook

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст