Місячний посівний календар городника на травень 2023 називає сприятливі дні, коли найкраще садити гарбузи в травні. Щоб отримати гарний урожай, слід підготувати як насіння гарбуза для посадки, так і грядку. Фахівці рекомендують пророщувати насіння гарбузів і дають поради, як це можна зробити
Підготовка грядки під гарбузи для посадки в травні 2023, рослини попередники
Основні правила підготовки грядки дуже прості. Проте від того, яка земля, залежить врожайність та чи будуть взагалі у вас гарбузи.
Отже, гарбузи потребують легкий та пухкий грунт, який маж нейтральну кислотність. Найкраще грядки під гарбузи на супіщаному чи середньо суглинистому грунті. Відповідно на щільних, глинистих землях гарбузи будуть погано рости.
Гарбузи потребують чимало місяця. Тому слід розраховувати розмір ділянки під гарбузи так, щоб між лунками була відстань щонайменше 80-90 сантиметрів.
Всі розуміють важливість сівозміни – це дозволяє культурам отримувати потрібні поживні речовини з землі, а також, сівозміна допомагає уникнути хвороб і шкідників.
Рослини попередники для гарбузів
- капуста;
- помідори;
- картопля;
- бобові культури;
- цибуля, часник;
- сидерати;
- баклажани;
- буряк;
- морква;
- перець.
Там, де раніше були грядки з баштанними культурами, фахівці ще 4-5 років не радять саджати гарбузи, тому що є ризик, що нові рослини вразять грибкові захворювання.
Як замочувати насіння гарбузів перед посадкою
Є декілька варіантів пророщування насіння, завдяки чому після висівання у відкритий грунт, гарбузи проростуть значно раніше, ніж без цієї процедури.
Замочувати насіння можна в гарячій або в теплій воді. Ці способи схожі, але все ж таки є певні відмінності, в першу чергу, звичайно, за температурою води та часом замочування.
Замочування гарбузів в гарячій воді
Нам знадобиться досить гаряча вода температурою +50°C … +55°C, якою заливається гарбузове насіння. Залишаємо на 1-2 години після чого можна братися до посадки.
Гарбузове насіння замочування в теплій воді
Для цього способу нам знадобиться марля чи інша серветка (тканина) з бавовни. Беремо марлю, складаємо туди гарбузове насіння й промочуємо її теплою. Кладемо в ємність і так залишаємо на 12 годин.
Змочування гарбузового насіння в розчині деревної золи.
Цей спосіб, крім замочування, ще й має знезаражувальний та підживлювальний ефект. В 1 літрі гарячої води розводимо 2 столові ложки деревної води, даємо охолонути й потім замочуємо насіння. Можна скористатися марлею, замотавши в неї насіння та зануривши в розчин на 1-2 години.
Способи пророщування гарбузового насіння перед посадкою в грунт
Пророщування сприяє більш раннім сходам гарбузів після посадки. Пророщувати можна декількома способами, ось, наприклад, два з них.
Спосіб 1
Пророщуємо в серветці. Насіння гарбуза вкривається серветкою чи тканиною (не синтетика!) або ж насінини можна покласти ватні спонжі (диски) й обприскуємо з пульверизатора. Потім зволожене гарбузове насіння складаємо в пакет й кладемо в тепле місце з температурою близько + 24°C … +27°C).
Важливо кожного дня перевіряти, щоб наша тканина (ватні лиски) не пересохла. Якщо підсохла, треба ще раз збризнути з пульверизатора. За цим способом насіння проростає за 2-4 доби.
Спосіб 2
Якщо є тирса, то це підходящий спосіб проростити насіння гарбузів на посадку. Беремо ємність, наприклад скляну банку чи миску, насипаємо тирсу на дно (сантиметрів на 10 в залежності від кількості насіння) та заливаємо окропом. Охолоджуємо, накривши кришкою і після цього в тирсу кладемо насіння, нашу ємність зав’язуємо в пакет і ставимо в тепле місце, де насіння буде проростати.
Городники нагадують, що після пророщування, як ви вийняли пророщені насінини, їх відразу треба висаджувати на грядку.
Коли садити гарбузи в травні 2023 в сприятливі дні радить місячний посівний календар на травень, дати заборонених днів для посадки
Нагадаємо, що за місячнім посівним календарем вказуються найсприятливіші дні для посадки та вирощування певних культур, зважаючи на місячину фазу та знак зодіаку. Проте в інші дні також можна розглядати можливість посадки, проте слід бути готовими, що результат буде дещо гіршим. І коли б ви не саджали, треба зважати на погодні умови та притримуватися агротехнічних правил, деякі ми нагадали вище.
Сприятливі дні для посадки гарбузів в травні 2023 – 6, 13, 14, 21, 22, 23, 24 травня.
Нагадаємо, що гарбузи теплолюбива культура, тому слід враховувати прогноз погоди, адже дня в північному регіоні України на грунті були заморозки. Висаджені гарбузи можуть загинути. Тому слідкуємо за прогнозами погоди у вашому регіоні.
В травні є чотири дні, коли місячний посівний календар городника категорично не радить проводити посадку гарбузів й інших культур. Це так звані заборонені дні, які щомісяця припадають на Повню та три дні Молодика. В ці періоди рослини дуже чутливі до будь-яких маніпуляцій.
Заборонені дні травня, коли не турбуємо рослини – 5, 18, 19, 20
Місячний календар заборонених днів можете легко завантажити й користуватися.
Заборонені дні для роботи з рослинами 2023 завантажити
Найпоширеніші хвороби гарбузів і методи боротьби