ГоловнаАрхів Сад і городКоли копати картоплю в серпні 2023, які ознаки, що картопля готова до...

Коли копати картоплю в серпні 2023, які ознаки, що картопля готова до збирання врожаю

Місячний посівний календар на серпень 2023 вказує сприятливі дні, коли найкраще копати картоплю в серпні. Але, спираючись на ці рекомендації, не слід забувати, що картопля повинна бути готова, щоб урожай довго зберігався – ось 3 основні ознаки підкажуть, коли вже можна викопувати бульбу

3 основні ознаки підкажуть, коли вже можна копати картоплю

Основні агротехнічні правила вказують, що збір урожаю проводиться, зважаючи на строки посадки, сорт та погодні умови (посадки, вирощування та збирання городини).

Сорти картоплі та термін вирощування

Більшості сортів картоплі потрібно від 90 до 120 днів, щоб досягти зрілості та бути готовими до збирання врожаю, хоча деякі можуть бути готові лише за 75 днів. Є й такі сорти картоплі, наприклад, червонувато-коричневі, може знадобитися до 135 днів.

В залежності від сорту картоплі, яку ви посадили, слід провести прості розрахунки. Від моменту посадки порахуйте кількість днів до збирання врожаю. Коли ви наближаєтеся до очікуваного часу збирання врожаю картоплі, яку ви вирощуєте, почніть перевіряти наступні дві ознаки.

Бадилля картоплі

Зелена маса – надземна частина куща картоплі тобто листя бадилля стають жовто-коричневим і ніби «паперовим». Зміна кольору листя вказує на те, що рослина наближається до того часу, коли вже можна буде викопати.

Коли під землею утворилися всі ці бульби, листя картоплі починає буріти, засихати і відмирати. Блідне, паперове листя, безумовно, більше не буде проводити фотосинтез або зростати. Також листя почне падати на землю. Фахівці рекомендують зачекати, поки бадилля повністю помре, перш ніж збирати врожай.

Отже, коли листя картоплі починає втрачати свій яскравий колір, нахилятися і ставати сухим на дотик, швидше за все, до збирання врожаю залишилася пара тижнів.

Перевірка підкопом

Готовність картоплі до збору врожаю можна перевірити, підкопавши кущ та перевіривши саму бульбу. Зріла картопля має товсту, тверду шкіру. Якщо шкірка здається занадто ніжною і її легко стерти великим пальцем, значить, ця картопля не готова – це ще молода картопля, яка підходить для вживання, але погано зберігається.

Коли копати картоплю в серпні 2023 за місячним календарем у сприятливі дні

Місячний посівний календар городника на серпень називає найкращі дні для збору врожаю за місячними фазами та знаком зодіаку.

Якщо ваша картопля відповідає основним ознакам дозрівання, можна звіритися з місячним календарем, щоб викопувати. Це важливо, тому що місячний календар городника вказує такі дні для викопування, які максимально сприяють тривалому зберіганню

Сприятливі дні, коли копати картоплю в серпні 2023

  • 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 18, 19, 20, 29, 30.

Місячний посівний календар серпень 2023

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст