ГоловнаАрхів Сад і городКоли садити картоплю 2022 за місячним календарем

Коли садити картоплю 2022 за місячним календарем

Посівний календар вказує сприятливі дні, коли садити картоплю у 2022 році за місячним календарем. Фахівці нагадали основні агротехнічні правила посадки і вирощування картоплі, щоб вона не хворіла і дала гарний врожай. Крім цього, слід зважати на заборонені дні, коли не можна турбувати рослини. Плануючи посадку за місячним календарем, не можна забувати про агротехнічні правила вирощування картоплі.

Сприятливі дні для посадки картоплі в кожен місяць 2022 року за місячним календаремСприятливі дні для посадки картоплі в кожен місяць 2022 року за місячним календарем

Даний місячний посівний календар вказує дати, згідно фази Місяця, місячної доби, знаку зодіаку. Але не забуваймо й про погодні умови. Наприклад, в березні картоплю можна висаджувати в південних регіонах України, якщо погода дозволяє. Центральна Україна, як правило, проводить посадки у травні. Посадка картоплі в червня, частіше за все проводиться, щоб мати врожай молодої картоплі на наприкінці літа на початку осені. До речі, вже багато господинь висаджують картоплю влітку, щоб мати другий урожай восени.

Отже,

Коли садити картоплю 2022

  • Березень — 6, 7, 8, 11, 12, 13, 21, 22, 25, 26, 29, 30
  • Квітень — 3, 4, 8, 9, 15, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 26, 27
  • Травень — 2, 5, 6, 7, 15, 19, 20, 23, 24, 27, 28
  • Червень — 1, 2, 3, 11, 12, 15, 16, 19, 20, 24, 25

Заборонені дні 2022, коли місячний посівний календар не рекомендує проводити посадку картоплюЗаборонені дні 2022, коли місячний посівний календар не рекомендує проводити посадку картоплі

Три дні Молодика (за день, в той день і наступного дня) і день на Повню – це заборонені дні, коли не можна турбувати рослини через їх вразливість.

Заборонені дні для роботи з рослинами 2022 завантажити
Заборонені дні для роботи з рослинами 2022 місячний посівний календар 2022
Заборонені дні для роботи з рослинами 2022 місячний посівний календар 2022

Коли садити картоплю 2022: основні агротехнічні правила посадки вирощування картопліКоли садити картоплю 2022: основні агротехнічні правила посадки і вирощування картоплі

Перед посадкою картоплі, нагадаємо кілька простих, але важливих правил посадки і вирощування картоплі

Періоди розвитку картоплі

В процесі зростання виділяють 5 основних періодів.

Від проростання бульб до появи сходів.

Ні  для кого не секрет, що ще під час зберіганні, частіше вже після нового року, картопля починає прокидатися. Бруньки вилазять, коли температура зберігання становить +4°С … +-5°С; проростання пагонів відбувається при +5°С, коріння  — не нижче +7°С.

Перед посадкою рекомендовано пророщувати картоплю. Така бульба весною дасть сходи вже через 20-25 днів після посадки

Період розвитку картоплі від сходів до бутонізації.

В цей період відбувається активне зростання бадилля та коріння. В цей період бульба ще не формується. Бутонізація починається через 20-30 днів після появи сходів.

Час від бутонізації до цвітіння

Це період формування кореневих пагонів. Коли вони набувають певного розміру, вони стають товстішими на кінці, і формується молода бульба. І в цей час триває інтенсивне зростання бадилля і рослина потребує більше вологи і добрив. Маса бадилля значно збільшується, бульби не ростуть. Тривалість періоду залежить від сорту та погоди.

Від цвітіння до закінчення приросту бадилля

Період інтенсивного зростання бульб, коли формується близько 70% майбутнього врожаю і сповільнюється зростання бадилля. Цей період починається через 30-50 днів після сходів, тривалість періоду 30-60 днів. Терміни залежать від сорту та погодних умов.

В’янення бадилля до фізіологічного дозрівання бульб

Зростання ще продовжується, але не так інтенсивно. В цей період з в’янучого бадилля значна частина речовин переходить у бульби. Відбувається накопичення сухих речовин, бульби досягають зрілості і переходять у стан спокою.

Отже, місячний посівний календар 2022 вказує сприятливі дні, коли садити картоплю. Агротехнічні правила вирощування, допоможуть отримати гарний урожай картоплі.

Стежити за нами у Facebook

Cтатті пов'язані за темами

error: Контент захищений авторським правом!