ГоловнаАрхів Сад і городКоли садити гарбузи в травні 2021 року за місячним календарем і температурними...

Коли садити гарбузи в травні 2021 року за місячним календарем і температурними показниками

Найкращий період для посадки гарбузів, як правило, це травень і червень в залежності від погодних умов, за температурними показниками. Коли садити гарбузи у сприятливі дні в травні 2021 року вказує посівний календар. Також, місячний календар застерігає від роботи з рослинами у заборонені дні травня поточного року, тому що вони надзвичайно вразливі до будь-яких маніпуляцій. Корисною буде інформація про способи замочувати і пророщувати насіння гарбузів, якими можна скористатися, готуючись до посадки.

Коли садити гарбузи в травні 2021 року за місячним календарем і температурними показниками, які способи замочувати і пророщування насіння

Коли садити гарбузи в травні 2021 року за температурними показниками

Гарбузи – досить теплолюбива рослина, тому перепади температури дуже чутливі для неї. А при температурі -1°C гарбузи гинуть. Фахівці рекомендують, плануючи посадки, відслідковувати погоду.

Яка температура грунту і повітря необхідна, щоб садити гарбузи

Висівати насіння гарбуза можна після того, як температура грунту (вглибину перші 10 см) досягне не менше + 13°C … +15°C.

Крім температури грунту, щоб сходи гарбузів не загинули, важлива і температура повітря. Вона повинна бути стабільною протягом кількох днів:

  • вдень вище +15°C
  • вночі не менше +8°C

Сприятливі дні посадки гарбузів у травні

Посівний календар 2021 вказує, коли сприятливі дні садити гарбузи в травні цього року

Коли сіяти гарбуз посівний календар 2021 завантажити у високій якості

Коли сіяти гарбуз сприятливі дні в травні 2021 і червні 2021. Посівний календар 2021
Коли сіяти гарбуз сприятливі дні в травні 2021 і червні 2021. Посівний календар 2021

Місяць, його фази і знак Зодіаку, мають вплив на всі рослини – їх розвиток і потім – на врожайність. Тому рекомендується садити рослинні культури у найкращі саме для них дні.

Сприятливі дні посадки гарбузів у травні

  • 6, 7, 8, 13, 14, 15, 16, 17 травня 2021 року.

У травні є заборонені дні, коли не модна займатися посадкою рослин — 10, 11, 12, 26 травня 2021

Як підготувати грядку і грунт до посіву гарбуза

Гарбуз дає найкращий урожай на родючій, пухкій землі з грунтом нейтральної кислотності. А ось важкий, щільний, глинистий грунт гарбузи дуже не люблять і погано там ростуть. Дуже добре підходять супіщані, легкі і середньосуглинисті грунти.

Які замочувати і пророщувати насіння гарбузівЯкі способи замочувати і пророщувати насіння перед тим, як садити гарбузи в травні 2021 року

Щоб сходи гарбузів після посіву з’явилися раніше, потрібно підготувати насіння до посадки. Є кілька різних способів.

Замочування насіння гарбузів

Спосіб замочування в гарячій воді. Для цього заливаємо насіння водою, температура якої повинна бути +50°C … +55°C і залишаємо на 1-2 години.

Замочування в теплій воді. Треба загорнути насіння гарбузів в марлю або бавовняну тканину. Потім цю тканину зволожуємо теплою водою (у помірній кількості) і залишаємо постояти на 12 годин. А ще можна замочити не просто у воді, а в розчині деревної золи. Рецепт розчину для замочування насіння гарбуза: 2 столові ложки деревної золи потрібно розвести в 1 літрі гарячої води і охолодити.

Знезараження. Провести знезараження насіння не завадить. Можна, наприклад, замочити  насіння в розчині біофунгіциду Фітоспорін (по інструкції) або в хлоргексидині 0,05% (30 хвилин). Потім обов’язково промити насіння в чистій воді.

Способи пророщування насіння гарбузів

Завдяки пророщування, ефективність обробки насіння перед посівом, значно зростає. І, відповідно, сходи гарбузів з’являються значно швидше.

Для пророщування потрібно вкрити насіння гарбуза натуральною тканиною або ватяними дисками з двох сторін, зволожити водою (можна добре обприскати з пульверізатора), помістити в пакет і покласти в тепле місце (температура близько + 24°C … +27°C). Потім щодня слід перевіряти насіння, щоб тканина або диски не пересихали! Насіння повинно прорости через 2-4 доби.

Важливо! Відразу після пророщування, насіння гарбузів потрібно посадити на грядку!

Пророщування в тирсі. Метод схожий на вищеописаний. Тирсу насипаємо в скляну банку або в пластикову миску, заливаємо окропом у невеликій кількості і накриваємо ємність кришкою. Коли вода охолоне, потрібно покласти в тирсу насіння, саму банку або ємність зав’язати в пакет і поставити в темне місце до проростання.

Вибираючи грядку для посадок, бажано щоб на ній до цього росли такі культури:

  • капуста, томати, картопля, бобові культури, цибуля, часник, сидерати, баклажани, буряк, морква, перець.

Найпоширеніші хвороби гарбузів і методи боротьби

Стежити за нами у Facebook

Cтатті пов'язані за темами

error: Контент захищений авторським правом!