ГоловнаАрхів Сад і городКоли під зиму сіяти буряк і моркву у листопаді 2020 року? Точні...

Коли під зиму сіяти буряк і моркву у листопаді 2020 року? Точні дати і погодні умови

Місячний посівний календар вказує точні дати, коли під зиму сіяти буряк і моркву у листопаді 2020 року. В ці дні сприятливо висівати насіння коренеплодів. Також, дуже важливо, які погодні умови необхідні в день посіву, щоб насіння не загинуло, а проросло навесні. Тобто – виконуємо агротехнічні правила для озимого посіву буряку і моркви

Коли під зиму сіяти буряк і моркву у листопаді 2020 року: точні дати сприятливих днів для посіву

Місячний посівний календар на листопад 2020 року вказує сприятливі дня для озимого посіву буряку і моркви. В інші дні також можна сіяти ці культури, якщо погода відповідає вимогам агротехнічних правил. Існує всього кілька заборонених днів, коли взагалі нічого не можна робити з рослинами – ні садити, ні прополювати тощо. Це дні на Молодик і на Повню. Отже

Дати посадки озимого буряку і моркви у восени 2020:

1, 5, 6, 18, 19 листопада 2020 року.

Заборонені дні для будь-яких робот з рослинами іїх насінням на Молодик і на Повню. У листопаді 2020 року заборонені дні для посадки: 14, 15, 16, 30 листопада.

Коли під зиму сіяти буряк і моркву у листопаді 2020 року: погодні умови і агротехнічні правила посадки

Висаджувати насіння буряку треба у підмерзлу землю. Це дає збільшення врожайності на 1-2 кілограми з сотки більше, чим, якби висівати не в мерзлий грунт. Такий висновок зробили багато городників, на основі багаторічних спостережень.

За багатолітніми спостереженнями, аграрії вважають, що посів восени буряку під зиму саме у підмерзлу землю, дасть урожай на 1-2 кг більше з однієї сотки, ніж при висіванні у не підмерзлий грунт.

Висівати озимий буряк восени треба, коли погода сприятлива для такої процедури

  • денна температура повітря + 2 … -1 ° C;
  • нічна температура повітря до -3 … -4 ° C;
  • температура грунту до -2 … -4 ° C.

Якщо осінь випала тепла, як от у 2020 році, тоді посадка буряку може відбуватися і на початку грудня. Проте, необхідно слідкувати за прогнозом погоди і зважати на регіон. Адже на Чернігівщині озимі посадки культур можуть завершитися вже у листопаді. А, наприклад, на Миколаївщині, якщо тепла зима, то озимі посадки можуть тривати ледве не до нового року. Тому враховуємо всі фактори.

Температурний режим й інші фактори для посіву моркви під зиму

Морква, зазвичай, морозостійка культура. Її насіння починає проростати вже при температурі +3° C. Сходи молодої моркви нормально переносять короткочасне похолодання до -5 ° C.

Важливо: перед висівання слід дивитися прогноз погоди. Тому що, якщо очікується потепління, посів озимої моркви треба перенести.

Температурніт показники для посіву озимої моркви:

  • стійкі, але слабкі заморозки  з середньодобовою температурою 0 … + 2 ° C;
  • стійка нічна температура -2 … 3 ° C;
  • промерзання орного шару до 5-7 см.

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст