Які секрети вирощування баклажанів і як садити баклажани у червні 2021 за місячним календарем у сприятливі дні, допоможуть отримати гарний врожай. Слід пам’ятати, що баклажан – теплолюбива рослина і тому слід правильно вибрати місце для грядки
Як садити баклажани та які секрети вирощування баклажанів для отримання гарного врожаю
На багаторічному досвіді городники вивели кілька правил, слідування яким допоможе отримати гарний урожай баклажанів. Всього 7 таких правил прийдуть вам на допомогу. Отже
Пікірування баклажанів
Городники рекомендують відмовитися від пікірування розсади баклажанів, тому що коріння цієї культури дуже вразливі. Як же бути в такій ситуації? Треба просто насіння висаджувати одразу в індивідуальні ємності (наприклад, з яйця, спеціальної таблетки тощо), щоб потім рослину одразу переносити у відкритий гурт, оминаючи етап пікірування.
Тепла земля
Як вже зазначалося, баклажани, як і огірки дуже люблять тепло. Це важливо для гарного розвитку кореневої системи. Тому городники вважають, що температура грунту, в який пересаджуються баклажани повинна складати не менше, ніж +20°С.
Підтримання вологості грунту
Для гарного врожаю, грунт під баклажанами завжди повинен бути вологим. Досягти цього можна завдяки мульчуванню грядок. Мульчувати грядки баклажанів можна товстим шаром скошеної трави (слідкуємо, щоб там не було бур’янів з насінням), соломою, тирсою, сосновою корою або їх комбінацією.
Правильний полив
Всі городники знають, яке велике значення має правильний полив рослини. Баклажани люблять вологу і тому попередня порада рекомендує мульчувати. Якщо грядка замульчована, то поливати баклажани можна 1 раз на тиждень. Якщо ж на грядках лише земля, то полив треба проводити через день.
Як поливати баклажани:
- під корінь;
- тепла вода температурою +20°С… +25°С;
- поливати слід під вечір, коли немає прямих сонячних променів.
Важливо не допускати переливу, тому що у надмірно вологій землі баклажан не зможе зав’язати плоди.
Освітлення і відсутність протягів
Баклажан дуже вибаглива рослина, яка потребує багато сонця, щоб добре прогрівалося коріння. І при цьому культура не переносить протягів. Тому, вибираючи місце під посадку баклажанів слід зважати на ці фактори. Місце повинно бути добре освітлене і закрите від вітру і протягів.
Підживлення баклажанів
Для правильно росту і гарного урожаю, баклажани треба підживлювати вже починаючи з 15-20 дня після висадки у відкритий грунт.
Для підживлення можна використовувати натуральні добрива
Після першого підживлення треба акцентуватися на калійно-фосфорних добривах. Наприклад, двічі на місяць варто підсипати у лунки з баклажанами золу.
Пасинкування і формування куща баклажанів
Щоб баклажан добре ріс і розвивався важливо мати правильно сформований кущ. У цьому допоможе пасинкування, тобто видаляються пасинки – пагони на яких немає зав’язей, листя, що затінює плоди. Залишають два сильні пасинки, які і утворюють сильний кущ. Як правило, низькорослі сорти баклажанів не пасинкують.
Як садити баклажани у червні 2021 за місячним календарем
Місячний посівний календар 2021 вказує сприятливі дні у червні, коли найкраще висаджувати баклажани у відкритий грунт
Коли садити баклажани у червні: сприятливі дні
-
2, 3, 6, 7, 8, 12, 13, 21, 22, 29, 30 червня 2021 року.
Слід зазначити, що в інші дні посівний календар також вказує на можливість посадки. Не варто це робити тільки в заборонені дні, коли рослина дуже чутлива до будь-яких маніпуляцій. І при цьому в неї мало сил для успішної адаптації.
Заборонені дні у червні: 9, 10, 11, 24
Місячний посівний календар вказує заборонені дні згідно фази Місяця. Це дні, коли вплив і підтримка Місяця практично відсутні чи негативні – дні Молодика і на Повню.